Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Belgie

Belgie

Země pralinek, vaflí a poklidných kanálů.

Země pralinek, vaflí a poklidných kanálů.

 • Flandry

  Flandry

  Pokud se rozhodnete na palubě hausbótu objevovat belgické Flandry, čeká na vás celkem 1 570 kilometrů vodních cest.

Nemusíte vyrážet na týdenní dovolenou, abyste si dopřáli chvíli klidu a relaxace. I krátký výlet, třeba na prodloužený víkend, vám může doplnit chybějící energii. Ideální destinací, kam se na pár dní vydat, je Belgie, země, jejíž dramatická architektura a bohatá kultura vám učaruje. Čekejte zde přátelské přivítání, dokonalou čokoládu a klidnou krajinu střídající středověká města, která nejlépe poznáte při proplouvání starými vlámskými vodními cestami.

Ghent v Belgii

Jako za starých časů

Bohatá historie je v Belgii patrná prakticky na každém kroku. Ucítíte ji i během proplouvání na pronajatém hausbótu, díky němuž si užijete významná belgická města z trochu jiné perspektivy. Hustá síť vodních kanálů i řek vám dovolí podívat se přesně tam, kam budete chtít.

Na vynikající čokoládu a pivo ale narazíte, ať se vydáte kamkoli. Většina kapitánů kormidla svých lodí nasměřuje na Flandry, pobřežní část této malé země. Nezaměnitelnou belgickou kuchyni v oblasti střídají přírodní krásy, pro které jsou typické větrné mlýny, louky, močály a písečné pláže.

Ani zajímavá kultura regionu nechybí – gotická architektonická vznešenost je tady patrná silněji než v kterékoli jiné evropské zemi, a vás ani během několika dní nepřestanou fascinovat katedrály a kostely, které navštívíte.

Tradiční belgické hranolky

Koho bude dovolená na hausbótu v Belgii bavit?

 • Gurmány. Carbonade flamande s hranolky vynechat nemůžete. Nejen tento sladko-kyselý pokrm vás ale v zemi krajky čeká.
 • Cukroholiky. Pokud milujete sladké, Belgie si vaše srdce získá velmi rychle – čokoláda, vafle a máslové sušenky tu budete jíst od rána do večera.
 • Pivaře. Málokterá země se s kvalitou piva může Česku rovnat. Belgie je jednou z nich.
 • Milovníky historie. Gotická architektura vás bude bavit. Prohlídku významných městských čtvrtí můžete prokládat obdivováním katedrál a kostelů.
 • Návštěvníky muzeí. V Belgii je otevřených tolik muzeí, že nebudete vědět, které během dovolené navštívit dřív.
 • Cyklisty. Nejen Holanďané, ale také jejich belgičtí sousedé si bez kola svůj život nedokáží představit.  
 • Kliďasy. Rádi odpočíváte, ale klidně přírodu vyměníte za pomalá města plná rozkošných kaváren? V Belgii budete jako doma.
 • Rodiny s dětmi. I menším členům posádky se bude v Belgii líbit. Země nabízí širokou škálu aktivit, díky kterým se děti nezačnou nudit.
 • Plavce. Skočte šipku do vody rovnou z paluby hausbótu! I na severu si za pěkného počasí užijete parádní vodní radovánky.  
Pláž v Zeebrugge na západě Belgie

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 188 100 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás