Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Vltava a Labe

Plavba Vltava a Labe Vltava, která pramení na Šumavě, je nejdelší řekou České republiky. Vltava protéká naším hlavním městem a v Mělníce se vlévá do řeky Labe. Během...

Plavba Vltava a Labe Vltava, která pramení na Šumavě, je nejdelší řekou České republiky. Vltava protéká naším hlavním městem a v Mělníce se vlévá do řeky Labe. Během...

Plavba Vltava a Labe

Vltava, která pramení na Šumavě, je nejdelší řekou České republiky. Vltava protéká naším hlavním městem a v Mělníce se vlévá do řeky Labe. Během plavby po Vltavě a Labi poznáte naši republiku ze zcela jiného úhlu. Takže pokud chcete poznat zemi, o níž si myslíte, že ji znáte jako své boty, z úplně jiné perspektivy, pronajměte si hausbót! Pokud si pronajmete obytnou říční loď, můžete mít jeden den hausbót na Slapech, druhý den v Týně nad Vltavou a třetí den být na palubě hausbótu v Praze.

Na co se těšit a co rozhodně neminout během plavby po Vltavě a Labi:

Týn nad Vltavou – necelých 30 km od metropole jižních Čech, Českých Budějovic, leží malebné městečko Týn nad Vltavou. Historické jádro města, kde se nachází kostel sv. Jakuba, radnice a budova zámku, je městskou památkovou zónou.

Praha – historický klenot v srdci Evropy. Od roku 1992 je uvedena na seznamu světového dědictví UNESCO. Obdivujte během plavby po Vltavě panorama Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě. Jako páté nejnavštěvovanější město v Evropě má zajisté co nabídnout jak z hlediska kulturního, tak i historického.

Kralupy nad Vltavou – toto městečko se rozkládá po obou stranách řeky Vltavy a od Prahy je vzdálené přibližně 20 km. Zajisté navštivte místní muzeum, které se kromě archeologických nálezů věnuje též osobnosti českého básníka Jaroslava Seiferta.

Mělník – 30 km severně od Prahy leží na pravém břehu Labe naproti ústí řeky Vltavy město Mělník. Město Mělník vzniklo ve 13. století. Trvale byl za město prohlášen téměř o sto let později Karlem IV., ten sem také nechal z Burgundska a z Champagne dovézt vinnou révu, což je zlomový okamžik pro mělnické vinařství.

Litoměřice – Litoměřice patří mezi nejstarší česká města, a proto jejich historické jádro tvoří památkovou rezervaci. Za návštěvu stojí též Terezín, jež nechvalně proslul během druhé světové války. Město se rozkládá po obou stranách řeky Labe, která jej přirozeně rozděluje na Malou a Velkou pevnost.

Poděbrady – asi 50 km východně od Prahy leží lázeňské město Poděbrady. Město je situováno do polabské nížiny. Je zde kamenný hrad, který zde nechal vybudovat král Přemysl Otakar II. a v průběhu času byl tento hrad předělán na zámek. Na počátku 20. století zde došlo k vyvrtání 3 minerálních pramenů a od té doby jsou Poděbrady známé jako lázeňské město, kde se léčí především nemoci srdce a oběhového ústrojí.  

Pamatujte, hausbóty na Vltavě a Labi již přestávají být raritou.

Hluboká nad Vltavou

Délka výletu:
0 dní | km
Typ plavby:
Počet zdymadel:

Navštivte zámek a zoo v Hluboké nad Vltavou, nádherné historické město České Budějovice či si zahrajte golf. Fantazii se meze nekladou.

Detail Nezávazně rezervovat

Sledujte nás