Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Severní Dalmácie

Zadar: neklidná historie tři tisíce let starého města Kolem roku 0 patřil Zadar do správy Římské říše, z tohoto období se dochovaly i některé památky – kupříkladu části...

Zadar: neklidná historie tři tisíce let starého města Kolem roku 0 patřil Zadar do správy Římské říše, z tohoto období se dochovaly i některé památky – kupříkladu části...

Zadar: neklidná historie tři tisíce let starého města

Kolem roku 0 patřil Zadar do správy Římské říše, z tohoto období se dochovaly i některé památky – kupříkladu části opevnění, fórum, chrám, několik kostelů a bazilika. Následně spadal pod říši Byzantskou, která postupně ztrácela vliv v oblasti a o město bojovala s Benátskou republikou. 18. a 19. století se neslo v duchu střídající se nadvlády Francie a Rakouska a roku 1920 byl Zadar zabrán Itálií. Po druhé světové válce došlo k postupnému odsunu Italů a přistěhování chorvatského obyvatelstva, v tomto období se utvářela povaha města takového, jaké jej můžeme vidět dnes. Určitě stojí za návštěvu.

Toto historicky velmi významné město může být startovním bodem při poznávání vápencového souostroví Kornati, měst Biograd a Šibenik či Národního parku Krka.

Biograd a Šibenik

Biograd, Bílé město, leží zhruba 30 km od Zadaru a již dlouhou dobu je vyhledávaný především turisty. Šibenik se může pochlubit katedrálou, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Obě města zajisté stojí za návštěvu. Pokud nebudete mít chuť navštívit Šibenik, alespoň se zastavte v Národním parku Krka a vykoupejte se v některém z křišťálových jezer. Dechberoucím by se dal nazvat pohled na místní vodopády.

Kornati

Mezi městy Zadar a Šibenik naleznete při pobřeží Jaderského moře vápencové souostroví Kornati. Hlavní ostrov tohoto souostroví se nazývá Kornat, tento ostrov není trvale obydlen. Na žádném z ostrovů není pitná voda a elektřina je jen na několika málo z nich. Pokud sem zavítáte, užijete si atmosféru jako z filmu Trosečník. A pokud budete mít alespoň trochu štěstíčka, uvidíte přímo z lodi delfíny!

Zadar – Biograd – Šibenik – Krka – Primošten – Ostrov Kaprije – Ostrov Murter - Zadar

Délka výletu:
7 dní | 115 km
Typ plavby:
Okružní trasa
Počet zdymadel:
0

Z Mariny Zadar plujte směrem na Biograd a Šibenik vstříc nádheře, která Vás čeká při objevování tyrkysových zátok, zelenkavých ostrovů a divokých vodopádů v Národním parku Krka.

Detail Nezávazně rezervovat

Zadar – Ostrov Iž – Sali – Kornati – Vrulje – Ostrov Kaprije – Ostrov Prvič – Ostrov Murter - Zadar

Délka výletu:
7 dní | 95 km
Typ plavby:
Okružní trasa
Počet zdymadel:
0

Z Mariny Zadar se vydejte vstříc dobrodružství, které zažijete při cestě za objevováním zázraku jménem Kornati. Ostrov Iž je mnohými považován za jakousi oázu, která stojí stranou veškerému turistickému ruchu.

Detail Nezávazně rezervovat

Sledujte nás