Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Finsko

Finsko

Země tisíců jezer, hlubokých lesů a finské sauny.

Země tisíců jezer, hlubokých lesů a finské sauny.

 • Jižní a Severní Savo

  Jižní a Severní Savo

  Blyštivá jezera, národní parky a finská sauna. Finové jsou známí tím, že si dokážou zpříjemnit i velice sychravé dny návštěvou sauny či popíjením alkoholického nápoje sahti.

Poznejte, že pověstná finská uzavřenost už úplně neplatí a objevujte krásy této severské republiky. Rádi bychom Vám představili region známý též jako Lakeland, v tomto regionu v centrální části Finska je většina zemského povrchu pokryta křišťálovými jezery. Právě tady najdete vše pro Finsko tak typické, zde se zrodila finská identita.

 

Onnea satavuotias Suomi. Ensi kesän uusia veneilykokemuksia odotellessa,katso täältä veneilyloma tunnelmaa meidän...

Zveřejnil(a) Saimaan Vuokravenho dne Úterý 5. prosince 2017

 

Nezní vám Finsko jako destinace, kam byste měli vyrazit na dovolenou na hausbótu? Možná tím spíše byste tuhle skandinávskou zemi měli navštívit. Tuhá a dlouhá zima je sice pro Finsko typická, během letních měsíců se však země, a to především v její jižní části, změní v ráj plný třpytivých jezer, které obklopují zelené lesy a osvětluje téměř nezapadající slunce.

Finsko na hausbótu s Hausboty.cz

Jezera protkaná vodními cestami

O tom, že Finsko má v naší nabídce své místo svědčí i samotný fakt, že v zemi najdete neuvěřitelných patnáct tisíc kilometrů vodních cest. Tato skutečnost je silně ovlivněna historickým vývojem země – velké množství lesů a dřeva z nich vytěženého mělo za následek rozvoj voroplavby, která je pro Finsko typičtější než pro kteroukoli jinou evropskou zemi.

Plavbu na hausbótu s perfektními podmínkami si užijete především v regionu Lakeland, který zdaleka není tak drsný, jak si možná Skandinávií nepolíbení z vás mohou představovat.

Panenskou přírodu poznáte například v okolí čtvrtého největšího jezera Evropy Saimaa See. Leží v provincii Jižní Savo, která vám nabídne divoce zalesněnou krajinu, skalnaté břehy a tisíce jezer a menších ostrovů. Za návštěvu stojí také Linnansaari National Park, místo, kde žije kriticky ohrožený tuleň kroužkovaný. Odlišný ráz krajiny objevíte v Koli National Park ležícím na západním břehu jezera Pielinen. Ten byl založen za účelem zachování tradičního zemědělského dědictví země.

Koho bude dovolená na hausbótu ve Finsku bavit?

 • Rybáře. Dlouhá a líná rána jsou ve Finsku během letních měsíců samozřejmostí. Už se vidíte, jak nahazujete udici?
 • Kulturní nadšence. Prakticky celý červenec si ve městě naší základny Savonlinna můžete užít Opera Festival.
 • Milovníky sauny. Je potřeba tento bod vůbec vysvětlovat, když vás zveme do země, kde má saunování nevídanou tradici?
 • Pozorovatele. Nejen, že je fauna a flóra na severu Evropy jedinečná. Kromě toho si stále uchovává svůj divoký ráz.
 • Kliďasy. Rozlehlá finská jezera a tiše šumící lesy vás uklidní na dlouhou dobu dopředu.  
 • Plavce. Jezera ve Skandinávii nejsou tak ledová, jak se může na první pohled zdát. Doporučujeme skočit šipku přímo z hausbótu!
 • Cestovatele. Pokud se do Finska vydáte autem, cestou objevíte také pobaltské země, které vás rozhodně nebudou nudit.

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 188 100 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás