Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Glénac - La Gacilly - Redon - La Roche-Bernard - Rennes a zpět

Glénac - La Gacilly - Redon - La Roche-Bernard - Rennes a zpět

  •  Počet zdymadel: 13
  •  Doba výletu: 7
  •  Typ plavby: Tam a zpět
  •  Délka plavby: 184

Rozhodně se jedná o velmi kouzelný kraj, v Broceliandském lese prý vznikla legenda o Excalibru, v tamním jezeře prý stále žije Jezerní paní a Merlinův hrob je ověnčený papírky s tajnými přáními.

Město Glénac leží u křižovatky řeky Vilaine a kanálu Nantes a Brest. V nedalekém městě Redon můžete navštívit muzeum lodí, pondělní trhy a hlavně nádherné opatství St. Saveur. Z Redonu můžete zamířit na všechny světové strany: na západ do kraje kouzelníka Merlina a víly Viviane, do La Gacilly, města obklopeného mechovými cestami a slatinami a dále k ohromujícímu zámku Josselin, jehož 600 let staré věže se majestátně odráží na hladině. Květinová vesnička La Gacilly je protkána různými kavárnami, restauracemi a značkovými obchody.

Směrem na jih, k oceánu, se dostanete do malebného La Roche Bernard. La Roche Bernard je okouzlující místo s krásnými (denními i nočními) výhledy na mys a se starobylým centrem. Odtud se vrátíte směr Redon a budete pokračovat k severu po klidné řece Vilaine.

V Guipry si můžete prohlédnout větrný mlýn a nabízí se zastávka v Messac. V Messac můžete vidět železný most Port de Roche, který je zdobený pečetí Napoleona a byl postaven pro celosvětovou výstavu v Paříži v roce 1900.

Rennes je hlavním městem Bretaně a také tak působí. Uvidíte zde pýchu a sebevědomí, které městu sluší. Kosmopolitní město s hrázděnými domy a pečlivě udržovanými zahradami se pyšní katedrálou sv. Piera, bretaňským muzeem a mnoha dalšími památkami.

Sledujte nás