Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Nort-sur-Erdre - La Roche Bernard - Nort-sur-Erdre

Nort-sur-Erdre - La Roche Bernard - Nort-sur-Erdre

  •  Počet zdymadel: 32
  •  Doba výletu: 7
  •  Typ plavby: Tam a zpět
  •  Délka plavby: 240

Řeka Erdre umožňuje snadnou plavbu a je ideální pro začátečníky. V Blain je k vidění krásný hrad a muzeum umění a tradic. Směrem k Redonu poplujete krásnými lesy Gâvre mezi Guenrouët a Blain.

Město Redon leží na křižovatce řeky Vilaine a kanálu Nantes a Brest. Můžete zde navštívit muzeum lodí, pondělní trhy a hlavně nádherné opatství St. Saveur. Z Redonu můžete zamířit na všechny světové strany: na západ do kraje kouzelníka Merlina a víly Viviane, do La Gacilly, města obklopeného mechovými cestami a slatinami a dále k ohromujícímu zámku Josselin, jehož 600 let staré věže se majestátně odráží na hladině. Květinová vesnička La Gacilly je lemována různými kavárnami, restauracemi a vyhlášenými obchody. Canal de Nantes a Brest je bez nadsázky jedním z nejkrásnějších vůbec. 

Trasa směrem k mořskému pobřeží do La Roche Bernard vám umožní potulovat se po ulicích tohoto okouzlujícího města. La Roche Bernard je okouzlující místo s krásnými (denními i nočními) výhledy na mys a se starobylým centrem.

Rozhodně  se jedná o velmi kouzelný kraj, v Broceliandském lese vznikla legenda o Excalibru, v tamním jezeře žije prý stále Jezerní paní a můžete navštívit Merlinův hrob obklopený vzkazy s tajnými přáními.

Sledujte nás