Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Douelle - Luzech - Tour-de-Faure - Douelle

Douelle - Luzech - Tour-de-Faure - Douelle

  •  Počet zdymadel: 28
  •  Doba výletu: 7
  •  Typ plavby: Tam a zpět
  •  Délka plavby: 128

Od naší základny v Douelle můžete plout po řece Lot v obou směrech. Můžete cestovat na západ až k hezkému městu Luzech, které se nachází v obrovské smyčce řeky a dominuje mu kostel ze 13. století Chapelle de Notr-Dame-de-l 'Île. Kostel je věnován lodníkovi, který jednou přepravoval místní víno Cahors člunem do Bordeaux. 

Okruhu na východ dominuje hrad nad řekou ze 7. století v MERCUES. Jeho slavná restaurace stojí za návštěvu. Plavba k historickému městu Cahors je nezapomenutelná, protože město je mistrovkým dílem: naleznete zde most Valentré ze 14. století s ohromující strukturou se třemi věžemi. Vychutnejte si skleničku vína nebo některé speciální paštiky a lanýže - speciality z regionu Quercy!

Plavbou podél úpatí útesů Bouzies se dostanete do  kamenné vesničky St Cirq Lapopie ze 7. století, která je posazena vysoko na útesech. Prožijte nějaký čas v této úchvatné středověké vesničce a objevte její červeně zastřešené, dřevěné a zlatem vyzdobené domy pocházející ze 13. až 16. století. V průběhu let mnoho umělců učinilo tuto starobylou vesnici svým domovem - inspirovalo je její kouzlo, mírumilovnost a okolní krása. 

Jiným uměním je 2 km dlouhá přírodní galerie v podzemí slavných jeskyní Pech-Merle poblíž města Cabrerets. Udiví vás pravěké kresby a stalagmity.

Od roku 2007 je možné pokračovat k vesnici Larnagol. Tato opevněná vesnice, kdysi centrum pro chov bource morušového, dominuje řece a je jednou z nejmalebnějších skvrn na řece. Nedaleká vesnice a zámek v Calvignac jsou skvělé pro ukoneční okruhu před návratem zpět do Douelle.

Čiré vody řeky Lot neuspěchaně plynou přes údolí a strmé soutěsky, pod velkolepými vápencovými útesy. Povedou vás na památné a neuspěchané výpravy do starobylých hradů, středověkých vesnic a historických zámků.

Sledujte nás