Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Holandsko

Holandsko

Na bezpočetných vodních cestách objevíte pravý „flér“ Holandska: města, vesnice, větrné mlýny a kanálové mosty zrcadlící se v třpytivé vodní hladině.

Na bezpočetných vodních cestách objevíte pravý „flér“ Holandska: města, vesnice, větrné mlýny a kanálové mosty zrcadlící se v třpytivé vodní hladině.

 • Amsterdam, střední a jižní Holandsko

  Amsterdam, střední a jižní Holandsko

  Umění a architektura Plavte se podél řeky Vecht a obdivujte nábřeží a domy. Navštivte kulturní a kosmopolitní Amsterdam. Obdivujte skvěle řezané drahokamy v...

 • Frísko (Freesland)

  Frísko (Freesland)

  Vydejte se do nádherných fríských měst Kraj Friesland (Frísko) na severu Holandska má bohatou obchodní a námořní tradici a v létě se zde téměř nepřetržitě konají...

Holandsko patří v poslední době k velmi oblíbeným turistickým destinacím. Na bezpočtu vodních cest objevíte města, vesnice, větrné mlýny a kanálové mosty zrcadlící se v třpytivé vodní hladině. Sedněte si v některé z mnoha kaváren na břehu některého z kanálů nebo si užijte den v buticích v Amsterdamu nebo Utrechtu. Obytné motorové lodě jsou v Holandsku nedílnou součástí života, takže nastupte na palubu a objevujte to nejlepší z této krásné země! Poznávejte místní atmosféru, vždyť Holandsko na lodi není jen o pouhé návštěvě Amsterdamu.

 

Vstřícnost Holanďanů Vás zaručeně uchvátí. Pokud budete v Amsterdamu na konci dubna, kdy probíhá tradiční Koningsdag, tedy Den krále, tak zažijete celou zemi v oranžové. Všichni v tento den slaví, popíjejí a Vy si to v ulicích města nebo přímo na kanálech náramně užijete. Dále si také udělejte výlet k tradičním větrným mlýnům lemujících břehy vodních cest, vydejte se na kole po pobřežních cyklostezkách nebo zakotvěte v elegantních nových marinách, nabízejících dostatečné a moderní zázemí.

Region Friesland

Region Friesland na severu Holandska se třpytí hladinami stovek jezer a je perfektním místem pro jakékoliv vodní sporty. Zdymadla zůstávají po celé léto otevřená a zvedací mosty jsou báječným místem setkávání amatérských námořníků. Chcete-li zahlédnout něco z tradičnějšího způsobu života, tak plujte do některé z nedalekých holandských vesnic, kde se přes léto často konají výstavy umění a festivaly. V tomto regionu potěšíte nejen oko a duši, ale užijete si i zábavu.

Kosmopolitní atmosféra

Pokud hledáte více kosmopolitní atmosféru, vydejte se do Amsterdamu vodní cestou lemovanou pestrobarevnými tulipánovými poli a štíhlými měšťanskými domy ze 17. století, ty pochází ze "zlatého" období města. Amsterdam je největším nizozemským městem, finačním a kulturním centrem celé země. Pokud se zajímáte o historii, tak zaručeně navštivte dům Anny Frankové nebo obrannou linii města.

Hausbot a Amsterdam - to je sice skvělá kombinace, ale mějte na paměti, že do samotného centra města se na lodi nedostanete. Doporučujeme zakotvit na okraji města a do centra se vydat například na kole.

Kulinářské zážitky

Spojte lodní dovolenou s cestou za kulinářskými zážitky. Holandské stravování je spíše fast food, ale jeho kvalita se velmi zlepšila. Většina pokrmů se přípravuje ve fritovacím hrnci, ale nechybí ani ryby a sladké...
Co zajisté ochutnat:

 • Kibbeling - smažené kousky ryby
 • Kaassoufleé - není typické sýrové sufleé, jedná se o "smažák"
 • Bitterballen - kroketa z masové směsi
 • Stamppot - tradiční jídlo, bramborová kaše s klobásou
 • Tompoes - dortík z pěny
 • Brodje kroket - kuřecí či vepřový karbanátek v housce
 • Herring ....
 • více informací se dozvíte v článku Po Frísku (nejen) za gurmánskými zážitky.

 

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 848 736 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás