Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Irsko

Irsko

Nejznámější a nejnavštěvovanější vodní cestou Irska je kanál Shannon-Erne, který měří 63 km, na kterých Vás čeká 16 zdymadel a 34 mostů. 

Nejznámější a nejnavštěvovanější vodní cestou Irska je kanál Shannon-Erne, který měří 63 km, na kterých Vás čeká 16 zdymadel a 34 mostů. 

  • Shannon

    Shannon

    Země mýtů a tajemství Objevte zemi mýtů a tajemství, úžasné hudby, tance, krásné přírody, průzračných vod a dramatických scenérií. Irsko má všechny ingredience pro...

Země mýtů a tajemství, zpěvu a tance, nedotčené krajiny, křišťálově čistých vod a dramatických scenérií. Takové je Irsko a to z něj dělá ideální místo pro dokonalou dovolenou na lodi! Nádherná vodní cesta Shannon-Erne a okolní jezera jsou jednou z nejoblíbenějších plavebních destinací v Evropě a Emerald Star, sesterská společnost Le Boat, zde již více než 40 let pomáhá zákazníkům objevovat radosti z dovolené na lodi.

Carrick-on-Shannon

Brána do severního i jižního shannonského plavebního regionu, je hlavním střediskem „lodní turistiky“ a prosperujícím městem. Se starobylými úzkými uličkami, rozmanitými obchůdky a tradičním irským nočním životem se město nabízí jako dokonalé místo, kde začít dovolenou. Naleznete zde taky památky na dobu železnou a starobylé opevnění.

Hrabství Cavan

O hrabství Cavan se říká, že má 365 jezer, na každý den roku jedno, a rušný Belturbet má ideální pozici, odkud se vydejte objevovat tento ráj milovníků přírody a rybářů. Od malebného města Portumna v georgiánském stylu se před Vámi vine řeka Shannon; užijte si krásu Lough Derg, jednoho z nejkrásnějších irských jezer, nebo plujte k Lough Ree a ještě dál.

Ideální místo pro dovolenou

Nezapomeňte, že Irsko je také rájem rybářů – řeky a jezera jsou zarybněné lososy, štikami a okouny; podél břehů zase čekají golfové greeny na ty, kdo chtějí překonat vlastní handicap, aby si konečně odpočinuli u 19. jamky. Vyrazte na kole objevovat skryté poklady vesnic a městeček lemujících vodní cesty – historické hrady, impozantní sídla, nádherné parky a starobylé klášterní komplexy čekají na Vás, stejně jako vřelé přijetí všude, kam přijdete.

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 848 736 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás