Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Irsko

Irsko

Země mýtů a tajemství, zpěvu a tance, nedotčené krajiny, křišťálově čistých vod a dramatických scenérií.

Země mýtů a tajemství, zpěvu a tance, nedotčené krajiny, křišťálově čistých vod a dramatických scenérií.

 • Shannon

  Shannon

  Řeka Shannon má svůj jedinečný charakter - na první pohled do mapy je jasné, že tady je pánem. Skvělé rybaření, vášnivý golf, cyklistické nebe... Když cestujete vesničkami, vracíte se zpět do historie.

Irsko je natolik specifickou a známou zemí, že ho není třeba sáhodlouze představovat. Ostrov ležící na severozápadě Evropy vám nabídne zážitky, které jinde ve světě nenajdete. Vydejte se sem oslavovat například svátek svatého Patrika nebo si jen vychutnejte prvotřídní whiskey a tmavé pivo, na které Irové nedají dopustit. Drsná krajina se stala domovem drsných lidí, věřte však, že vás přivítají s otevřenou náručí.

Dvě řeky, jeden kanál, dva světy

Shannon - Erne: místo, kde se budete plavitGeografie se zde setkává s historií. Jedna z nejoblíbenějších plavebních destinací v Evropě, nádherná vodní cesta Shannon-Erne je místem, kde se setkávají dvě řeky – Shannon Irské republiky a Erne Severního Irska. Společnost Emerald Star, sesterská společnost Le Boat, zde již více než 40 let pomáhá zákazníkům objevovat radosti z dovolené na lodi. I díky ní si můžete na ostrově vychutnat 63 kilometrů dlouhou trasu, na které vás čeká 16 zdymadel a 34 mostů. 

Jestliže se po Shannon vydáte na jih, budete v podstatě cestovat zpět do minulosti. Dozvíte se zajímavosti z historie země, která je posetá staletými hrady a historickými architektonickými pozůstatky.

Naopak na sever se Erne otevírá do typicky irské krajiny zaplněné kamennými vesnicemi. Příhodně pojmenovaný Emerald Isle je perfektní destinací pro začátečníky i zkušenější námořníky.


 

Koho bude dovolená na hausbótu v Irsku bavit?

 • Rybáře. Místní řeky i jezera jsou zarybněné lososy, štikami a okouny. Pro lidi s udicí hotový ráj.
 • Golfisty. Greeny podél břehů čekají, až překonáte vlastní handicap, abyste si konečně odpočinuli u 19. jamky.
 • Cyklisty. Ano, objevovat skryté poklady vesnic a městeček lemujících vodní cesty doporučujeme na kole.
 • Milovníky historie. Starobylé hrady, impozantní sídla, nádherné parky a impozantní klášterní komplexy čekají, až je prozkoumáte.  
 • Kliďasy. V Irsku na shon zapomeňte. Okolní příroda a všudypřítomná zelená barva vás dokonale vyklidní.
 • Pozorovatele. Příroda vás na ostrově bude bavit – nezapomeňte na dalekohled, ať vám nic a nikdo neunikne!

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 188 100 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás