Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Itálie

Itálie

Okouzlující Benátská laguna nabízí nejen slavné Benátky, ale i umění, historii a nádherné pláže.

Okouzlující Benátská laguna nabízí nejen slavné Benátky, ale i umění, historii a nádherné pláže.

Benátky, v italštině Venezia, benátsky Venesia nebo Venexia jsou hlavním městem severoitalské oblasti Benátsko. Je vystavěno na laguně s bezpočtem kanálů a mostů. V Benátkách objevíte malebné stísněné uličky, paláce z mramoru a kamene. Benátky dokážou nadchnout každého milovníka historie. Pro všechny ostatní to může být výborné jídlo, skvělá káva a nesčetně romantických zákoutí, která si nejlépe užijete ve dvou.

Benátský karnerval

Vždy od 14. do 24. února se v ulicích rozproudí slavný Benátský karneval. Ulice jsou v této době plné masek z porcelánu, papíru, kůže a drahých kovů. První festivaly se v ulicích města objevily už ve 14. století. Bohužel byly karnevaly zakázány v 18. století, ale od roku 1979 si každý rok můžete užít pohled na tato malá mistrovská díla v kulisách romantického města.
Vrcholem festivalu je tradiční let anděla Volo dell'Angelo, během kterého se dívka v krásném kostýmu vznáší v záplavě konfet ze zvonice Campanila na náměstí svatého marka.

Proplujte celým městem

Město je proslavené památkami a labyrintem kanálů. Nejslavnější a největší Canal Grande protíná celé město. Na tomto místě se musíte svést na romantických gondolách. Při plavbě můžete obdivovat paláce a chrámy z různých historických epoch a nejrůznější mosty a romantické lávky. Zkombinujte si cestu do Benátek s unikátní plavbou po kanálech, historickými skvosty a kulinářskými zážitky.

Památky a žijící historie

Většina dnešních symbolů města pochází z 15. a 16. století, kdy město zažívalo svůj největší rozkvět. Na okamžik poznáte bohatství a moc republiky, která ovládala Středozemní moře po tisíc let. Díky Benátkám tak nastal rozkvět evropské architektury, hudby a výtvarného umění. Nesmíte zapomenout navštívit legendární náměstí svatého Marka se stejnojmennou bazilikou.

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 848 736 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás