Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Maďarsko

Maďarsko

Neprozkoumaná krajina nabízející nerušený odpočinek a výtečné víno.

Neprozkoumaná krajina nabízející nerušený odpočinek a výtečné víno.

 • Jezero Tisza

  Jezero Tisza

  Nekonečné pastviny, ovocné sady, farmy s doškovými střechami, divoká zvěř a nedotčená příroda. To je jen základní výčet toho, co v okolí jezera Tisza najdete. Kouzelné vesničky čekají, až je během plavby na hausbótu objevíte. 

 • Tokaj

  Tokaj

  Vinařské plavební oblasti byly před časem obohaceny o region, který žádnému vinaři není cizí – maďarský Tokaj. Místní vinice byly dokonce prvními na světě, které využily oficiální klasifikace vinařské oblasti, a to v roce 1737.

Maďarsko se milovníkům plavby a dovolené na hausbótu otevírá poměrně nově – první lodě maďarské vodní toky začnou objevovat na jaře v roce 2020. Slovo „objevovat“ jsme nepoužili náhodou, krajina je opravdu stvořená pro průzkumníky, kteří si nenechají uniknout jediný kout skrývající buď nedotčenou přírodní oblast, nebo útulný vinný sklípek.

Příroda, víno a klid

Pokud se na plavbu vydáte z naší základny v Kisköre, vy i vaše posádka se můžete těšit na maďarské národní parky Velká planina a Hortobágy, řeku Tisza a stejnojmenné jezero. Prozkoumáte také „Puszta“, region rozsáhlých travních porostů, který v Evropě nemá obdoby, ve kterém žijí stáda buvolů, volů a divokých koní. Neuniknou vám ani jejich hlídači „csikos“, kteří dodnes nosí tradiční kroje.

Milovníci vína by však měli vyrazit z naší druhé základny, která se nachází v Tokaji. Vaše plavba pak povede po řece Bodrag a Horní Tisza. Řeky vás doplaví do srdce oblasti, která je známá výrobou tokajského vína. Kromě vynikajícího zlatavého moku si vychutnáte také krajinou vinic, podíváte se na úpatí pohoří Zemplén a spatříte také staré sopky porostlé lesy.

 

Koho bude dovolená na hausbótu v Maďarsku bavit?

 • Začátečníky i zkušené kapitány. Plavení se po maďarských vodních tocích zvládnou i méně zkušení kapitáni, oblast je však pro svou dosavadní nedostupnost lákavá i pro zkušené.
 • Pozorovatele. Místní příroda, její fauna i flóra si zaslouží, abyste do krosny nebo kufru přibalili také dalekohled.
 • Kliďasy. Pro každého, komu se nejlépe relaxuje v klidné přírodě, jsou zatím málo známé regiony Maďarska dokonalou destinací. 
 • Plavce. Skočte šipku do vody rovnou z paluby hausbótu! Maďarské vody jsou pro koupání jako stvořené.  
 • Rybáře. Milujete ranní relax při poklidném chytání ryb? V tom případě vezměte udici rozhodně s sebou!
 • Milovníky historie. Maďarská historie s tou naší často úzce souvisí. Vydejte se ji prozkoumat zblízka.
 • Vinaře. Maďarský Tokaj je známý všude po světě. Víte, kde chutná nejlépe? Přece tam, kde ho pěstují!

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 188 100 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás