Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Německo

Německo

Nejbližší zahraniční plavební destinace vás překvapí.

Nejbližší zahraniční plavební destinace vás překvapí.

 • Meklenbursko (Mecklenburg)

  Meklenbursko (Mecklenburg)

  Jezerní království na severovýchodě Německa. Tak bychom mohli nazvat nejméně obydlenou zemi našeho souseda, která přímo vybízí k prozkoumání na hausbótu. V příjemně dojezdové vzdálenosti nabízí idylické plavební trasy oblíbené u příznivců vodních sportů nebo rybářů. 

 • Braniborsko (Brandenburg)

  Braniborsko (Brandenburg)

  V Brandenburském regionu jsou základny v Postupimi (Potsdam) výborným výchozím místem pro návštěvu Berlína

 • Spreewald

  Spreewald

  Dolní Lužice Spreewald nebo také Blata či dolnolužicky Błota vznikla v místě ledovcového údolí, které utvářely ledovce z doby ledové. 

Jakkoli zní slovní spojení „dovolená v Německu“ antisexy, věřte, že plavební oblasti našeho severozápadního souseda se mohou rovnat s vyhlášenými regiony ve Francii nebo Nizozemí. Německo se totiž pyšní hned třemi místy, kde je plavba na hausbótu čistou radostí. A to hned z několika důvodů.

Jedna země, tři odlišné oblasti

Existuje jen jedna skupina lidí, pro které není dovolená v Německu vhodná – pro milovníky prémiového vína. Všichni ostatní si u našeho souseda přijdou na své. Meklenbursko je oblíbenou destinací pro ty, kteří mají rádi panenskou přírodu, ze které mohou jednoduše prchnout do malebných historických městeček. Objevíte zde pestrý koberec složený z jezer, lesů a luk. Jezero Müritz je největší v Německu a je součástí stejnojmenného národního parku Müritz. Braniborsko naopak vyhledávají milovníci historie a také noční živly, kteří jsou jako doma v pulzujícím Berlíně. Poslední skupina zákazníků míří na Rujánu a do Boddenu, kde je lákají člověkem nedotčené laguny a malé rybářské vesnice.

BerlínPozor!

Do Meklenburska, na Rujánu i do Boddenu můžete vyrazit bez kapitánského průkazu. V Braniborsku už ale oprávnění k řízení sportovních lodí ve vnitrozemských vodách potřebovat budete. Pokud se do oblasti kolem německého hlavního města přesto chcete podívat, řešením může být najmutí kapitána nebo absolvování jednoho z našich pravidelných kurzů pro kapitány.

Kapitánské kurzy vypisujeme zpravidla 2x do roka, případně je-li větší zájem, tak dříve. Dejte nám o sobě vědět na e-mail petra.boskova(zavináč)hausboty.cz, nebo nám zavolejte na tel. +420 730 848 736.  

Koho bude dovolená na hausbótu v Německu bavit?

 • Rodiny s dětmi. Vybrané oblasti jsou natolik rozmanité, že se ani malé děti nestihnou nudit. Navíc program můžete díky rozmanitým možnostem trávení volného času uzpůsobovat přesně podle nálady vašich ratolestí.
 • Plavce. Německo se může chlubit vynikající kvalitou vody, ve které se budete chtít koupat od rána do večera. Její čistota si získá vaši důvěru.
 • Rybáře. Představujete si, jak ráno chytáte ryby přímo z paluby lodi? V Německu tahle představa není nereálná!
 • Milovníky historie. Nemusíte se vydávat do Berlína (známý díky velkolepým historickým památkám a muzeí) nebo Postupimi (součást světového kulturního dědictví UNESCO), abyste nasáli německé dějiny. Na zámky, panská sídla a starobylá městečka narazíte na každém kroku.
 • Cyklisty. Až si prohlédnete mapu cyklostezek, které kolem vodních toků v Německu vedou, hlava vám z nich půjde štěstím kolem.
 • Kliďasy. Pro každého, komu se nejlépe relaxuje v klidné přírodě, je Německo dokonalou destinací.
 • Tradicionalisty. Neřadíte se mezi lidi, kteří vyhledávají exotické zážitky, ale máte rádi ověřené jistoty? V Německu dostanete stejně dobré pivo jako u nás, slibujeme!

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 188 100 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás