Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Řeka Mosela

Řeka Mosela, jejíž název v překladu znamená "malá Máza", protéká třemi evropskými zeměmi a není zrovna "malá". Její tok je dlouhý více než 500km. 

Řeka Mosela, jejíž název v překladu znamená "malá Máza", protéká třemi evropskými zeměmi a není zrovna "malá". Její tok je dlouhý více než 500km. 

"Malá Máza"

Řeka Mosela, jejíž název v překladu znamená "malá Máza", protéká třemi evropskými zeměmi a není zrovna "malá". Její tok je dlouhý více než 500km. V okolí řeky Mosely na Vás čeká krajina plná superlativů. Na tomto území jsou kultivovaná ta nejlepší vína. Navíc blízkost k Francii propůjčuje této destinaci něco z francouzského životního stylu a francouzské kuchyně. Poznávejte řeku Moselu z nové báze Zell an der Mosel.

Porýní-Falc: Sluncem zalitý region

Porýní-Falc je spolková země na západě Německa s výjimečně teplým klimatem. Porýní-Falc je známé především dobrým vínem, a to jak bílým, tak i červeným. Neméně známá je i místní rustikální kuchyně. Falcké jitrničky a plněné vepřové žaludky jsou velmi vydatným pokrmem. Dlouhou dobu po snězení tohoto pokrmu se hlad nedostaví, to Vám garantujeme. Málokdo však ví, že v této spolkové zemi byl vynalezen knihtisk či že je kolébkou německé demokracie.

Za návštěvu stojí historicky významné město Koblenz, kde dochází k soutoku Mosely s řekou Rýn. Toto město se může pochlubit mnoha historickými památkami, jmenujme kupříkladu citadelu Ehrenbreiten či gotický most přes Moselu.

Oblast kolem řeky Mosely je doslova posetá vinicemi, ze kterých pochází ty nejlepší ryzlinky, jaké si jen dovedete představit, tak neváhejte a přijeďte ochutnat. Festivaly spojené s popíjením vína a hodováním se zde konají takřka po celý rok.

Zell an der Mosel – Senheim – Cochem – Treis Karden – Brodenbach – Winningen – Güls – Koblenz – Lahn

Délka výletu:
7 dní | 190 km
Typ plavby:
Tam a zpět
Počet zdymadel:
18

Základna Zell an der Mosel se nachází ve spolkové zemi Porýní-Falc a je výchozím bodem vašeho lodního putování. Řeka Mosela dosti silně utváří jeho charakter. Dalším bodem na Vaší trase je Senheim, malá vesnička ležící na obou březích řeky Mosely. Dále budete pokračovat do Cochemu, kde se do dáli majestátně tyčí zámek Reichsburg Cochem obklopený vinicemi.

Detail Nezávazně rezervovat

Sledujte nás