Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Polsko

Polsko

Unikátní plavební oblasti na dosah ruky.
Unikátní plavební oblasti na dosah ruky.
 • Mazurská jezera

  Mazurská jezera

  Mazury - kraj tisíců jezer je rájem pro lodě. 25 velkých jezer propojených kanály, řekami a zátokami nabízí všechno. Navíc je z ČR opravdu kousek.

 • Pomořské vojvodství

  Pomořské vojvodství

  Pomořské vojvodství: Malé Holandsko Vyražte do okolí města Gdaňsk, metropole severního Polska. Gdaňsk leží na řece Visle u břehů Baltu. Gdaňsk je přístavním městem s téměř 500...

Země tisíců jezer je pravým rájem pro milovníky plavby. Obytné říční lodě jsou pro Poláky neodmyslitelnou součástí životního stylu. Přesto je tento kraj pro české kapitány stále poměrně neznámým. Využijte blízkosti Polska a vydejte se na dovolenou na hausbót do jeho severní části, která vás překvapí panenskou přírodou, bohatým folklórem, historií a pestrostí, kterou jinde v Evropě nenajdete.

Ráj na severu Polska

Milovníci přírody a dovolené uprostřed poklidné krajiny nejraději vyrážejí na polská Mazurská jezera. Na 25 velkých jezer propojených kanály, řekami a zátokami nabízí všechno, co si nadšenec do lodí může přát. Kapitáni se s posádkami nejčastěji vydávají buď do jižní části k jezeru Śniardwy, nebo na sever k jezeru Mamry. Na jihu nesmíte vynechat Mikolajki, takzvané Mazurské Benátky, ve kterých v létě najdete spoustu lodí a mimořádně kouzelnou promenádu.

Jižně položená oblast je rovinatější a více písčitá, daleko od velkých měst je také v noci méně světelně znečištěná, takže zde můžete nerušeně pozorovat noční oblohu. Na severu jsou vodní trasy naopak obklopené smíšenými lesy a úrodnou půdou. Obdivovat zde můžete také pruská velkolepá sídla. Centrem regionu je město Giżycko, které je považováno za hlavní město vodních sportů a jeho základy se datují až do roku 1340, kdy ho založili křižáci.

Pejsci jsou na palubě hausbótu vítáni

V Polsku nemusíte relaxovat jen u Mazurských jezer, zvednout kotvy doporučujeme také v Pomořanském vojvodství. Vaším výchozím bodem pro poznávání tohoto kraje bude město Rybina, ze kterého je to nedaleko do Gdaňsku. Na území tohoto vojvodství naleznete také další unikátní města – Gdyně a Sopoty. Kromě pohádkových měst vás uchvátí i místní nádherná příroda. Tato část Polska bývá též někdy nazývána „Malé Holandsko“.


 

Koho bude dovolená na hausbótu v Polsku bavit?

 • Rodiny s dětmi. I menším členům posádky se bude v Polsku líbit. Oblasti nabízí širokou škálu aktivit, díky kterým se děti nezačnou nudit.
 • Plavce. Skočte šipku do vody rovnou z paluby hausbótu! Polská jezera jsou pro koupání jako stvořená.  
 • Rybáře. Věděli jste, že z polských vod můžete vytáhnout třeba lososy, sumce a další ryby? Udici berte rozhodně s sebou!
 • Milovníky historie. Především v Pomořanském vojvodství si na své přijdou i ti z vás, kteří rádi tráví volný čas vzpomínáním na doby dávno minulé.  
 • Kliďasy. Na rozlehlých vodních plochách si každý najde svůj klidný kousek přírody, kde bude moci nerušeně odpočívat.  
 • Tradicionalisty. Neřadíte se mezi lidi, kteří vyhledávají exotické zážitky, ale máte rádi ověřené jistoty? Polsko vás bude bavit – je blízko, mají dobré pivo a domluvíte se i česky.
 • Gurmány. I když se to na první pohled nezdá, i v Polsku si na tamější kuchyni pochutnáte. Objednejte si bigos, žurek nebo čerstvé ryby připravené na milion způsobů.  
 • Milovníky vodních sportů. Ať už toužíte vyzkoušet jakýkoli vodní sport, na severu Polska se vaše sny promění v realitu.
 • Pozorovatele. Divoké kachny, rysy, jeleni, vlci, divočáci nebo bobři. Všichni tito zástupci zvířecí říše mají doma právě na severu Polska.

  Polsko.jpg

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 188 100 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás