Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Portugalsko

Portugalsko

Fascinující barevná země, která nikdy nespí.

Fascinující barevná země, která nikdy nespí.

 • Grande lago

  Grande lago

  Největší umělé jezero Grande Lago je největší umělé jezero v Evropě a nabízí pláže, koupání v čisté a teplé vodě, rybaření, projížďky na kolech, rozmanitou faunu a flóru,...

 • Porto

  Porto

  Památky UNESCO a kvalitní víno Neváhejte a objevujte krásu města Porto, které je na seznamu světového dědictví UNESCO, ochutnejte portské víno z proslulé vinařské oblasti Alto...

Většina cestovatelů míří do Portugalska za prosluněnými plážemi, celoročně přívětivým počasím a barevné kultuře. Tyhle vyjmenované superlativy si ale můžete užívat i během dovolené na hausbótu. Kromě toho poznáte zemi na Pyrenejském poloostrově tak, jak máte nejraději – zpoza kapitánského kormidla.

Sůl ve vodě, ve vzduchu i ve vlasech

Těžko byste hledali zemi, která je vhodnější pro trávení rodinné dovolené u moře, než jakou je Portugalsko. Budete se opalovat na rozlehlých plážích, užívat si legraci během různých vodních aktivit, a dokonce se naučíte i surfovat. Až vás oceán omrzí, vyměníte ho za poznávání historie, do které se významně zapsalo dobývání zámořských kolonií, přepych královského rodu a ohromné zlaté bohatství.

S hausbótem se můžete vydat na romantickou plavbu po největší přehradní nádrži v Evropě, vodní ploše Grande Lago, která leží nedaleko španělských hranic. Uniknout by vám nemělo ani pevněné město Monsaraz, pro které jsou charakteristické úzké dlážděné uličky, velkolepé archeologické nálezy a s tím související muzea.

Ve vašem itineráři by mělo být místo i pro opevněné město Jerumenha, které je zemědělským centrem regionu a ve kterém objevíte krásy původního Portugalska.

Samozřejmostí je také návštěva Porta, portugalského skvostu, které proplujete po řece Douro. Dejte si dušené kuře na portugalský způsob a zapíjejte ho doušky portského vína z proslulé vinařské oblasti Alto Douro. A až se setmí, vyrazte do ulic a nechte se unést temperamentem, který zajistí nejlepší večírek vaší dovolené.

Koho bude dovolená na hausbótu v Portugalsku bavit?

 • Rodiny s dětmi. Děti se v Portugalsku nudit nebudou! Čeká na ně spoustu aktivit, příjemně teplá voda a dlouhé pláže, na kterých je o zábavu postaráno.
 • Plážové povaleče. Najít opuštěnou pláž není v Portugalsku problém. Už se vidíte, jak ležíte pod slunečníkem a užíváte si nerušený klid?
 • Cyklisty. Jestli rádi šlapete do pedálů, Grande Lago je destinací pro vás. Místní cyklostezky vám ukradnou srdce!
 • Plavce. Slunečné počasí přímo vybízí k tomu, abyste neodpočívali jen na palubě lodi, ale pořádně si také zaplavali.   
 • Milovníky vodních sportů. V Portugalsku je populární hlavně surfování, pro které mají na pobřeží výborné podmínky.
 • Vinaře. Jen jedno slovo – portské. Věřte, že v Portu budete jako v sedmém nebi.
 • Gurmány. Přestože portugalská kuchyně není tolik známá, za prozkoumání rozhodně stojí. Nezapomeňte vyzkoušet Pastel de nata, místní nejoblíbenější zákusek.
 • Milovníky historie. Nespočet muzeí vás bude bavit. Jejich prohlídku můžete prokládat obdivováním katedrál různých architektonických stylů.
 • Partylidi. Jižanská divoká krev vás strhne! Protančete nespoutaně nocí, přesně tak, jak to mají v plánu vaši portugalští společníci.

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 188 100 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás