Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Skotsko

Skotsko

Plavba po kanálu Caledonian vám dá ochutnat pravou vysočinu. Prohlédněte si památky v Loch Oil a navštivte obrovský park vybavený vodními sporty Great Glen Water Park.

Plavba po kanálu Caledonian vám dá ochutnat pravou vysočinu. Prohlédněte si památky v Loch Oil a navštivte obrovský park vybavený vodními sporty Great Glen Water Park.

  • Kaledonnský kanál

    Kaledonnský kanál

    Drsné, přesto romantické Skotsko se stává pro cestovatele stále častěji vyhledávanou destinací. Není se čemu divit, skotská kultura i krajina je nezaměnitelná. Pro milovníky plavby ukrývá země na severu ostrova Velké Británie plavební ráj, který láká na klidné vody tamějších horských jezer.

Skotsko možná znáte jako zemi, kde muži nosí sukně, popíjí přitom whisky a vedou řeči o nezávislosti v rámci Velké Británie. Ve Skotsku však objevíte mnohem víc. Tato země je plná nedotčených koutů přírody a bohaté historie sahající až do doby římského osídlení Britských ostrovů. Mimo pevninu největšího ostrovu se Skotsko rozkládá na více než 790 větších či menších ostrovech, z nichž největší jsou Shetlandy, Orkneje a Hebridy.

Město Edinburgh a Glasgow

Hlavním a druhým největším městem je Edinburgh, který je jedním z největších evropských finančních center. V 18. století bylo město centrem skotského osvícenství, díky kterému se Skotsko stalo jedním z obchodních, intelektuálních a průmyslových center tehdejší Evropy. Největším skotským městem je však Glasgow, které kdysi bylo jednou z předních světových průmyslových metropolí. Ve Skotsku žije 5 144 200 obyvatel. Úředními jazyky jsou angličtina, skotština a skotská gaelština.

1309-1505174619.png

Krásná a nedotčená příroda

Skotsko však nejsou jen památky, ale také celoročně zelená krajina pravidelně zmáčená deštěm a bičovaná atlantským větrem. Ve Skotsku objevíte hluboké lesy, romantické hrady a nádherná jezera. Na hranici známých Highlands můžete zkusit své štěstí s hledáním Lochnesské příšery u jezera Loch Ness. Můžete také zkusit najít místa bitev známého "statečného srdce" Williama Wallace nebo ochutnat v historických palírnách pravou skotskou whisky.
 

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 188 100 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás