Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone
Švédsko

Švédsko

Plujte po technickém zázraku severské monarchie Švédska. Na kanálu Göta, jehož stavba započala již v 19. století, je Vám k dispozici 190km vodních cest s 58 zdymadly.

Plujte po technickém zázraku severské monarchie Švédska. Na kanálu Göta, jehož stavba započala již v 19. století, je Vám k dispozici 190km vodních cest s 58 zdymadly.

  • Kanál Göta

    Kanál Göta

    Modrá stuha Švédska plná technických unikátů Již v 16. století se zrodily plány na výstavbu kanálu, který by spojoval Baltské moře s mořem Severním. Ze snů v realitu je...

Nejen nábytek a Nobelova cena jsou pro tuto severskou monarchii typické. Během plavby bez licence poznejte severskou preciznost, technickou pokročilost a magickou přírodu. Za ochutnání stojí i místní kuchyně. Mějte však na paměti, že chléb se zde většinou sladí a ryba není výjimkou ani k snídani. Švédské masové kuličky snad nemusíme ani zmiňovat…

Kanál Göta

„Největší zázrak“ Švédska – kanál Göta tvořící stěžejní část vodní cesty spojující západní pobřeží s tím východním. Göta je spojnicí mezi městy Sjötorp a  Söderköping, které se nachází na pobřeží Baltského moře. Výstavba této největší kulturně historické památky začala již v 19. století. Můžete se setkat též s přízviskem „Modrá stužka Švédska“, jak kanál nazývají především sami Švédové. K plavbě je Vám k dispozici 190 km s 58 zdymadly. Trasa se táhne od jezera Vänern přes jezero Vättern až k pobřeží Baltu. Během jednosměrné či zpáteční cesty lze obdivovat jak překrásné scenérie severské přírody, tak i místa s bohatou technickou historií. Společnost FPP Vám nabízí své dvě základny v Sjötorpu a Söderkopingu jako výchozí body pro Vaše severské dobrodružství.

Od golfu až ke zmrzlině

Jednou z největších turistických atrakcí na Göta kanálu jsou kaskádovitá zdymadla v Bergu. Sedm vzájemně propojených zdymadel je považováno za fascinující inženýrské dílo. Atraktivita tohoto lákadla vodní turistiky je posílena možností zahrát si v této lokalitě adventure golf. Přímo u Baltského moře, v Söderköpingu, navštivte věhlasnou zmrzlinárnu Smultronstället. Milovníci čokolády ať se vypraví do Ljungsbro!

Ideální dovolená v panenské přírodě pro milovníky techniky a historie

Kromě kaskádovitých zdymadel v Bergu je zážitkem i proplutí jednoho ze dvou posledních manuálních zdymadel v Borensbergu. Nejstarší zdymadlo, na jehož stavbě se prý podílelo velké množství vojáků, se nachází ve Forsviku. V Motale si užijí milovníci automobilů. V tomto městě se nachází i největší jezerní písečná pláž ve Švédsku. Historií na Vás dýchne městečko Vadstena. Dobrodružství a hledání pokladu si užijete v pevnosti Karsborg. Když Vám nebude přát počasí, navštivte vyhřívaný bazén v Töreboda.

Potřebujete poradit? Máte otázky?
Kontaktujte nás na tel. +420 730 188 100 nebo zašlete nezávaznou poptávku!

Sledujte nás