Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

7 oblastí, ve kterých tečou nápoje proudem

Každý cestujeme jinak. Někdo vyhledává památky a muzea. Jiný si užívá adrenalin při sportech. Další si vychutnává klid při rybaření. Přiznat si, co vás na cestě baví, je osvobozující. Dnes vám přinášíme sedm tipů pro ty z vás, kteří holdují gastronomii.
Každý cestujeme jinak. Někdo vyhledává památky a muzea. Jiný si užívá adrenalin při sportech. Další si vychutnává klid při rybaření. Přiznat si, co vás na cestě baví, je osvobozující. Dnes vám přinášíme sedm tipů pro ty z vás, kteří holdují gastronomii.

Dali jsme dohromady ty nejlepší oblasti v Evropě, kam se na hausbótu vydat, abyste si kromě božské plavby vychutnali i nejvyhlášenější národní nápoje.

1. Skotsko: skotská whiskey

Skotská whiskey je údajně ta nejkvalitnější na světě. Necháme na vašem uvážení, jak vám nápoj s tradicí sahající až do 15. století bude chutnat. Podle místních zákonů je možné za „skotskou“ označit jen takovou whiskey, která je pálená z vody a sladového ječmene pocházejícího ze Skotska. Kromě toho musí alkohol zrát minimálně tři roky a jeden den v dubových sudech, a to opět na území Skotska. Doporučujeme vám při plavbě divokou zemí ochutnat jak single malt, tak i blended whiskey.

VÍCE O SKOTSKU

TIP na loď:

Clipper

Clipper (4+2 osoby, 2 kajuty)

Termín: 12/06/2019 – 19/06/2019
Trasa: z/do Laggan
Lokalita: Skotsko, Kaledonský kanál

Cena před: 2859 EUR
Sleva: 20 %
Cena po: 2279 EUR

 

2. Maďarsko: tokajské víno

Leskne se sklenka žlutou, medovou, jantarovou až zlatohnědou barvou? Rozplývá se v ústech plná, sladká chuť s oxidativním charakterem, ve které rozeznáváte med, rozinky nebo tóny vanilky? V tom případě vítejte v Maďarsku. Právě si vychutnáváte světoznámé tokajské víno! Ačkoli je země guláše, langošů a červené papriky coby kamenem dohodil od Česka, jejich víno se od naší produkce významně liší. Vydejte se ho objevit!

VÍCE O MAĎARSKU

Ochutnávky koňaku

3. Francie: koňak a šampaňské

Francie je gurmánů ráj, o tom není pochyb. Ať už si libujete v brandy, nebo preferujete raději sklenku šumivého vína, plavbu po Francii si budete užívat. Jak francouzský koňak, tak šampaňské víno je produktem vytvořeným z hroznů vinné révy. Oba nápoje musí splňovat několik kritérií, aby mohly slavné pojmenování nést. Otočte kormidlem a zamiřte do regionů Cognac na západ země nebo Champagne-Ardenne na severovýchodě.

VÍCE O FRANCII

TIP na loď:

Tarpon42

Tarpon 42 (8+4 osoby, 4 kajuty)

Termín: 04/07/2020 – 11/07/2020
Trasa: z/do Cognac
Lokalita: Charente, Francie

Cena před: 3710 EUR
Sleva: 20 %
Cena po: 2987 EUR

 

4. Irsko: Guinness

Sklenka tohoto nápoje má méně kalorií než sklenka polotučného mléka nebo pomerančového džusu. Řeč je o irském národním nápoji Guinness, tmavém pivě s výraznou nasládlou chutí. Irové si pivo vychutnávají už od 18. století, zprvu jako pivo typu ale, posléze jako tmavý porter. Dnes je Guinness šestým největším pivovarem a během vaší plavby Irskem na něj narazíte prakticky na každém rohu.

VÍCE O IRSKU

5. Německo: pivo

Je jen málo zemí na světě, které se kvalitou a oblíbeností chmelového moku mohou rovnat Česku. Pokud holdujete pšeničným pivům weizenbier, u nás oblíbenému pilsbier nebo silnému pivu typu bock, u našeho souseda se vám bude líbit. Zároveň si na své přijdou také ti z vás, kteří rádi objevují menší, řemeslné pivovary. V současnosti v Německu funguje více než 1 300 pivovarů, které vaří přes 5 000 různých druhů piv. Doporučujeme ochutnat jen některé!

VÍCE O NĚMECKU

TIP na loď:

Nicols-900-DP.jpg

Nicols Comfort 900 DP (4+3 osoby, 2 kajuty)

Termín: 01/08/2020 – 08/08/2020
Trasa: z/do Lübz
Lokalita: Meklenburská jezera, Německo

Cena před: 2369 EUR
Sleva: 18 %
Cena po: 1953 EUR

 

sambucha

6. Itálie: prosecco, sambuca a espresso

Italové jsou požitkáři. I proto dali světu hned několik nápojů, bez kterých si praví gurmáni nedokáží představit své bytí. Pokud se vydáte na plavbu Itálií, prakticky celý váš den bude provázet pití kávy, která je nejen výborně chutná, ale také má příznivou cenu. Sáhněte po pravém espressu, tak jako místní. Navečer kofeinový nápoj vyměňte za ten alkoholový. Necháme na vás, jestli to bude šumivé víno prosecco, nebo jestli si necháte nalít raději sambucu, sladký anýzový likér, jehož chuť dotváří černý bez.

VÍCE O ITÁLII

7. Polsko: vodka

Dohady o tom, jestli vodku vynalezli Poláci, nebo Rusové, asi nebudou nikdy ukončeny. Ale záleží na tom? V obou zemích dostanete čirý alkohol té nejlepší kvality. Pokud se vydáte s hausbótem objevovat krásy našeho souseda, nezapomeňte, že Poláci mají v oblibě i vodky barevné, které se chlubí různými příchutěmi. A také pamatujte na to, že vodka se nikdy neodmítá. Nabídnutí stejně jako přijetí pozvání „na panáka“ je projevem přátelství.

VÍCE O POSKU

TIP na loď:

Nautika-1300-VIP.jpg

Nautika 1300 VIP (4+2 osoby, 2 kajuty)

Termín: 23/05/2020 – 30/05/2020
Trasa: z/do Wilkasy
Lokalita: Mazurská jezera, Polsko

Cena před: 1710 EUR
Sleva: 5 %
Cena po: 1625 EUR

 

Malý slovníček

česky anglicky německy francouzsky polsky maďarsky italsky
Na zdraví Cheers! Zum Wohl! Santé! Na Zdrowie! Egészégére! Cin cin!
pivo beer Bier la bière piwo sör birra
víno wine Wein le vin wino bor vino
káva coffee Kaffee café kawa kávé caffè
voda water Wasser de l'eau woda víz acqua
led ice geführt conduit led jég ghiaccio
vodka vodka Wodka vodka wódka vodka vodka
čaj tea Tee le thé herbata tea
šampaňské champagne Champagner champagne szampan pezsgő champagne

Získejte jistotu lodi a své vysněné destinace. Stačí se nám ozvat tady do chatu na stránce nebo nám zavolat (+420 730 848 736). Zodpovíme vám dotazy a zjistíme dostupnost ve vámi zvolených lokalitách a termínech. 

 

Na vodě všechno chutná lépe

 

Sledujte nás