Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Meklenburská jezera, neprobádaný německý ráj

V Evropě najdete spousty míst, která jsou jako stvořená pro dovolenou na hausbótu. Francie, Nizozemí nebo jižní státy jsou destinacemi, kam vedou kroky většiny kapitánů a jejich posádky. Opravdový ráj vhodný k prozkoumání zpoza kormidla se ale nachází blíž, než byste si mysleli.

V Evropě najdete spousty míst, která jsou jako stvořená pro dovolenou na hausbótu. Francie, Nizozemí nebo jižní státy jsou destinacemi, kam vedou kroky většiny kapitánů a jejich posádky. Opravdový ráj vhodný k prozkoumání zpoza kormidla se ale nachází blíž, než byste si mysleli.

Meklenbursko, jedna ze spolkových zemí našeho souseda, leží v severovýchodní části Německa. Charakteristická je pro něj panenská příroda, která je řídce protkaná hanzovními městy a středověkými vesničkami. Spíše než lidé vám společnost při plavbě budou dělat obyvatelé lesů, hájů a luk. Meklenbursko je totiž nejméně obydlenou zemí Německa, která je naopak bohatě osídlena zástupci zvířecí říše. Není taky divu – víc než čtvrtina plochy země je chráněná.

Tady vládne voda

Vás, jakožto vyznavače poklidného trávení času na palubě hausbótu, bude ale nejvíce zajímat Meklenburská jezerní plošina. Oblast vás naprosto uhrane. Najdete v ní více než 1 700 kilometrů pobřeží a zátok, více než 2 000 jezer a okolo 25 000 kilometrů čtverečných vodních ploch. Díky těmto neuvěřitelným číslům si region vysloužil označení „nejrozlehlejší souvislá vodní plocha v Evropě“.

_2403-1501049929.jpg

TIP!

V oblasti nabízíme k pronájmu více než 40 hausbótů všech tříd komfortu a různých velikostí. Naším žhavým tipem je nejnovější přírůstek do rodiny LeBoat – luxusní loď Horizon, která uspokojí i ty nejnáročnější z vás. Hausbót vás okouzlí nejen svým minimalistickým designem, ale také špičkovou výbavou. Horizon je ideální volbou pro menší rodiny či páry.

Zábava i mimo palubu

Meklenburská jezera vás budou bavit i mimo vodu, i když je pravda, že v ní najdete potěšení největší. Kromě plavby jsou totiž vody v oblasti vhodné ke koupání, plachtění, surfování i potápění. Pokud máte rybářský lístek, můžete si z jezera dokonce vytáhnout chutnou večeři. Krajinu si zamilují i turisté a cyklisté, kteří v ní objeví nespočet kratších i delších tras vhodných k výletu. Netradiční zábavu zajistí projížďka na koni.

MeklenburskoNová společnost v regionu

Od začátku nového roku naši nabídku hausbótů (nejen) v severovýchodním Německu rozšířila společnost Lanke Charter. Ta kromě klasických plavidel nabízí k pronájmu také speciální kousky. Posuďte sami – líbilo by se vám plout například s Loreen, Maja nebo Marlene?

Kapitánský průkaz není třeba

Oblast v okolí Meklenburských jezer je pro milovníky plavby výhodná také z dalšího důvodu. Na tamější vody se ke kormidlu mohou postavit i kapitáni, kteří nevlastní kapitánský průkaz. Vodní cesty jako takové navíc nejsou složité na proplutí. To znamená, že nemusíte mít bohaté vodácké dovednosti, abyste plavbu zvládli. Naopak. I s minimem zkušeností si kormidlování hausbótu užijete, a to i během manévrování ve zdymadlech.

Potřebujete vědět dostupnost hausbótu v daný termín nebo poradit  trasu? ZAVOLEJTE NÁM na +420 730 848 736. Zodpovíme vám dotazy a zjistíme dostupnost ve vámi zvolených termínech.

Kontaktovat nás můžete také po e-mailu petra.boskova(zavináč)hausboty.cz, nebo zašlete nezávaznou poptávku přes náš formulář!

Sledujte nás