Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Na hausbótu po Česku

Člověk míní, život mění. Pokud vám není cizí nadhled a přizpůsobivost, pochopili jste, co dělat dál – dovolenou v zahraničí přesunout na později, dovolenou v Česku naplánovat na léto.
Člověk míní, život mění. Pokud vám není cizí nadhled a přizpůsobivost, pochopili jste, co dělat dál – dovolenou v zahraničí přesunout na později, dovolenou v Česku naplánovat na léto.

Vltava a Labe nabízejí celkem až 300 kilometrů vodních cest, které můžete na hausbótu splout. Tak si nasaďte kapitánskou čepici, vytáhněte mapu a začněte plánovat, která česká zákoutí prozkoumáte jako první.

Aktuální situace větší či menší měrou ovlivnila každého z nás. Ve chvíli, kdy najdeme odpovědi na nejdůležitější otázky týkající se ochrany našeho zdraví, se pravděpodobně vrhneme na další řešení problémů, které rozšíření nového typu koronaviru způsobilo. Jedním z nich bude i přeplánování, popřípadě naplánování úplně nové dovolené.

Nechcete-li vyčkávat, kdy a za jakých podmínek se znovu otevřou hranice naší země a vy budete moci opět cestovat do zahraničí, naplánujte si letní dovolenou na hausbótu v Česku. Budete překvapeni, kolik krásných míst v naší vlasti jste za svůj život ještě nestihli prozkoumat, a jak magické české léto dokáže být.

Máte co objevovat

Možná vás to překvapí, ale na hausbótu na Vltavě nebo Labi nemusíte strávit pouze prodloužený víkend. V české krajině se zabavíte bez problémů i týden. Objevíte nespočet kulturních památek, prochodíte spousty turistických stezek a odpočinete si v tajných zákoutích, která budete mít jen pro sebe. Pokud budete mít chuť, rozproudíte si krev v žilách během vodních sportů, jako je vodní lyžování nebo windsurfing. V neposlední řadě konečně poznáte všechna ta místa ve vaší vlasti, která jste za celý život nestihli navštívit, a každý vydařený den večer zapijete lahodným českým vínem nebo vychlazeným českým pivem, kterému se, jak všichni víme, žádné jiné nevyrovná.

na hausbótu po cesku

Kam to bude?

Přestože nejvyhlášenější místa, jako je Hluboká nad Vltavou nebo Lipno, mají na léto zarezervovány všechny termíny, několik dalších oblastní stále nabízí prostor pro vaši dovolenou.

Hluboká nad Vltavou, Lipno a Orlík jsou jediné přístavy, kam se můžete vydat i s pejskem. Ale pozor! Hluboká a Lipno hlásí poslední volné termíny v září. Ulovíte je?

Plavbu můžete začít například na těchto místech, která vás nezklamou:

  • LIPNO. Ne nadarmo se této přehradě říká "české moře", kvůli kilometrům krásných pláží. Plachetnice jsou zde známé a hausbóty za poslední roky získaly na oblibě. Jen pozor! Toto místo bývá v hlavní sezóně rezervováno rok dopředu. Nejpozdější objednání na další hlavní sezónu je konec předchozí sezóny.

  • HLUBOKÁ NAD VLTAVOU. Místo známé díky svému malebnému zámku nabízí i vybavenou marinu, ze které lze vyplout směrem k Týnu nad Vltavou. Přibližně dva kilometry jihozápadně od města se nachází druhý největší český rybník Bezdrev, na němž se hojně provozují vodní sporty.

  • SLAPY. U páté největší přehrady v České republice najdete písečné i travnaté pláže. Potěší vás i možnost koupání se mimo civilizaci, takzvaně na divoko, kde vás nikdo nepřekvapí. Slapy jsou také vhodnou volbou pro ty z vás, kteří si rádi užíváte vodních sportů.

  • MĚLNÍK. Málokterý milovník vodní dopravy by si nechal ujít možnost relaxace na místě, kde se nachází soutok Labe s Vltavou. Uchvátí vás také historické zdymadlo, které leží na říčním kanálu v Hoříně. Do Mělníka by se měli vydat také ti z vás, kteří holdují výtečnému vínu.

  • TÝN NAD VLTAVOU. Malebné městečko ležící třicet kilometrů od metropole jižních Čech, Českých Budějovic, bývalo společně s pražským Podskalím hlavním střediskem voroplavby. Dnes vás bude bavit svou unikátní historií.

  • ORLÍK. Menší ekonomické lodě si zatím můžete pronajmout i na nádrži, která se objemem zadržené vody řadí na první místo v České republice. Zároveň budete mít možnost poznat jeden z největších, nejvyšších a nejmohutnějších článků v řetězu vltavských přehrad.

 

Máte vybráno? Neváhejte nás kontaktovat. Ostatně, kontaktujte nás i ve chvíli, kdy ještě váháte. Rádi vám s výběrem plavební oblasti poradíme. Kontaktujte nás prosím prostřednictvím chatu tady na webové stránce. Všechny dotazy postupně zodpovídáme. Kontaktovat nás můžete také po e-mailu hana.fialova(zavináč)hausboty.cz.

Sledujte nás