Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Na vinné stezce: 4+1 místo, kam se vydat za vínem

Francouzská vína jsou právem považována za nejlepší na světě. V žádné jiné zemi nenajdete tak dlouhou tradici v pěstování révy a tak propracované technologie výroby vína. Právě díky široké škále klimatických podmínek si přijde na chuť každý. Vydejte se objevit kompletní spektrum klasických druhů vín na hausbótu.

Francouzská vína jsou právem považována za nejlepší na světě. V žádné jiné zemi nenajdete tak dlouhou tradici v pěstování révy a tak propracované technologie výroby vína. Právě díky široké škále klimatických podmínek si přijde na chuť každý. Vydejte se objevit kompletní spektrum klasických druhů vín na hausbótu.

Víte, kde chutná víno nejlépe? Přece v místě, kde se pěstuje! Vydejte se s námi objevovat kouzla chutí nejlepších francouzských vín, která vznikají v oblastech oblíbených pro dovolenou na hausbótu. Kromě poklidné plavby si užijete také gastronomickou exkurzi, na kterou nezapomenete. Ještě před tím si však do mapy zaznačte prosperující vinařskou vesnici Homps, ve které najdete speciální vinařskou expozici pro turisty, a Ventenac, místo, kde sídlí muzeum vína.

Burgundsko: Nivernais & Loire

Nedaleko životem tepajícího města Auxerre ochutnáte božské suché aromatické víno Chablis. Navštivte také vesnici a vyhlášenou vinici Sancerre, která leží na Canal Latéral à la Loire. Vše, co vás o místním vínu zajímá, se dozvíte v domě Maison des Sancerre, který byl postaven v 15. století a je zasvěcen umění výroby vína. Na protějším břehu řeky Loiry najdete vinici Pouilly, kde vzniká oblíbené Pouilly-Fume.

Akvitánie

Unikněte před starostmi všedního dne do Akvitánie, do krajiny kukuřičných polí, sadů a samozřejmě vinic. Právě v tomto francouzském regionu si vychutnáte světoznámá vína z nedalekých vinic v Bordeaux. Milovníci vína nesmí vynechat bezplatné ochutnávky v jeskyni Buzet, místního vína, které si zamilujete. Kromě bílého a červeného doporučujeme ochutnat také Armagnac, lahodný likér vznikající nedaleko Condomu.

Burgundsko: Franche-Comté

Opravdoví fajnšmekři nesmí vynechat prohlídku legendárních vinic Burgundska v regionu Franche-Comté. Plavte se po vinicích Côte de Beaune, kde si vychutnáte vína ze slavných regionů jako Pommard, Chasagne-Montrachet, Rully nebo Mercurey. Pokud budete mít dostatek času, zastavte se také poblíž Chagny, Châlon-sur-Saône a Mâcon. A nezapomeňte – víno Rully se dokonale páruje s místními sýry.

Canal du Midi

Během plavby z Hompsu přes Carcassonne navštívíte největší vinařskou oblast na světě, unikátní Languedoc-Roussillon. Vynechat rozhodně nesmíte vinice Minervois a Corbieres, na místní producenty kvalitního vína však narazíte téměř na každém kroku. Do mapy si zaznačte například vinařství Domaine de Guery v Capestangu nebo Les Vignerons de Paraza, které vás ani vaše vytříbené chutě nezklamou. Některé z vinic nabízejí také degustaci vína, zážitek na vás čeká třeba ve vinné jeskyni Ventenac. Pro skutečně nezapomenutelné dobrodružství spojené s ochutnávkou vína však doporučujeme uniknout horku a vypravit se hluboko pod masiv Corbière.

Bonusový tip: Benátky & Friuli

Provincie Fruili je domovem bílého vína Collio, které se pyšní plnou chutí. Ochutnat ho můžete také ve směsi s Chardonnay a Pinot Grigio. Slavné Collio doporučujeme dovést i domů do Čech, lahve zakoupíte na vinném dvoře poblíž naší základny Precenicco. V Benátkách si užijte vyhlášené italské pochoutku společně s beautfilským šumivým Proseccem, které je charakteristické pro tuto oblast.

 

Potřebujete vědět dostupnost hausbótu v daný termín, poradit  trasu či kterou destinaci si zvolit? ZAVOLEJTE NÁM na +420 730 848 736. Zodpovíme vám dotazy a zjistíme dostupnost ve vámi zvolených termínech.

Kontaktovat nás můžete také po e-mailu petra.boskova(zavináč)hausboty.cz, nebo zašlete nezávaznou poptávku přes náš formulář.

Sledujte nás