Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Podzimní listí dovolenou jistí

Vyplujeme? Budeme se v létě opalovat z okna? Jak dlouho tato situace potrvá? Nikdo nedokáže s jistotou říci, odpovědi na tyto otázky. My bohužel také ne. S čím ale dokážeme pomoci, je dovolená v zahraničí na hausbótu. V rezervačních systémech jsme totiž něco zjistili...
Vyplujeme? Budeme se v létě opalovat z okna? Jak dlouho tato situace potrvá? Nikdo nedokáže s jistotou říci, odpovědi na tyto otázky. My bohužel také ne. S čím ale dokážeme pomoci, je dovolená v zahraničí na hausbótu. V rezervačních systémech jsme totiž něco zjistili...

Se stupňujícím se napětí ohledně uzavření hranic, cestovatelské krize nebo chcete-li opatření proti onemocnění COVID-19 i v turistickém odvětví začalo být smutno. Jarní dovolené jsou rušeny. Letní termíny visí ve vzduchu. S našimi klienty denně řešíme změnu termínu vyplutí.

To přináší i sledování vývoje volných lodí v různých termínech sezóny. Právě při vyhledávání možností přesunu dovolené na jiný termín začínáme narážet. Podzimní termíny začínají být rezervovány ve velkém.

Proč tomu tak je? Na podzim 2020 nebo jaro 2021 se přesouvají rezervace klientů, kteří by teď měli vyplout. Právě podzimní ceny pronájmu lodí jsou velmi podobné jarním. Klienti nemusejí doplácet nebo doplácí velmi málo.

Můžeme jen doporučit: objednejte si hausbót na září

Pokud máte rezervaci lodi na jaro, nejspíš jsme vás už kontaktovali s nabídkou přesunutí dovolené na jiný termín. Jestli ale vyčkáváte, co závěr sezóny přinese a jestli bude vůbec možnost cestovat, nečekejte dlouho.

Jedno je jisté - letošní podzimní sezóna bude nejchudší na počet dostupných last minute pronájmů hausbótů. A pokud by nebyla možnost do dané lokality vycestovat, budeme se snažit my i charterová společnost udělat vše pro to, abyste o své peníze nebo dovolenou nepřišli. Slibujeme.

Dovolená na hausbótu, ideální odpočinek

6 důvodů, proč si rezervovat dovolenou na podzim:

  1. Pouze nyní jsou tak výhodné podmínky pro objednání, které se již nebudou opakovat.
  2. Drtivá většina si přesouvá dovolenou z jarních termínů na podzimní. Buďte mezi prvními, ať máte z čeho vybírat 😉
  3. Cena podzimních pronájmů je velice podobná jarním cenám.
  4. Využijte volný čas doma k výběru lodi a plavby. Teď je ten správný čas myslet na dovolenou a odpočinek na moři. Odvedete mysl od běžných denních problémů.
  5. Dovolená na lodi je individuální - na lodi jste pouze vy a vaše posádka. Máte obrovskou flexibilitu: můžete plout kamkoliv, zdržovat se v oblastech bez lidí a pokud jedete autem, nikdo vám let nezruší.
  6. Na podzim zraje víno. Vinařské oblasti (Burgundsko, Tokaj...) budou v kurzu.

Troufáme si říct, že rezervace dovolené na hausbótu je bezpečná. S vývojem situace okolo COVID-19 a postupným vyjádřením jednotlivých pronajímatelů je více než pravděpodobné, že o svou dovolenou nepřijdete. Pokud by i na dále přetrvával zákaz vycestování, spousta společností vám nabídne nový termín vyplutí.

Potřebujete poradit s výběrem lodi nebo destinace? Kontaktujte nás prosím prostřednictvím chatu tady na webové stránce. Všechny dotazy postupně zodpovídáme. Kontaktovat nás můžete také po e-mailu hana.fialova(zavináč)hausboty.cz.

Sledujte nás