Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Podzimní rybaření v Meklenbursku

Místní fauna a flóra je natolik pestrá, že bylo okolí jezera Müritz vyhlášeno národním parkem. Meklenbursko není jen o přírodě, na své si zde přijdou též milovníci historie. My Vás ale nyní chceme zlákat na zážitky především pro rybáře.

Místní fauna a flóra je natolik pestrá, že bylo okolí jezera Müritz vyhlášeno národním parkem. Meklenbursko není jen o přírodě, na své si zde přijdou též milovníci historie. My Vás ale nyní chceme zlákat na zážitky především pro rybáře.

Objevujte křištálové vodní cesty uprostřed zeleně. Ne nadarmo se Meklenbursku přezdívá "země tisíců jezer", tato oblast je snad zázrakem přírody! Meklenburská jezera jsou navzájem propojena kanály a řekami. Místní fauna a flóra je natolik pestrá, že bylo okolí jezera Müritz vyhlášeno národním parkem. Meklenbursko ale není jen o přírodě, na své si zde přijdou též milovníci historie. Majestátní zámky Mirow a Rheinberg jsou skvostná architektonická díla. My Vás ale nyní chceme zlákat na zážitky především pro rybáře.

Stovky, možná i tisíce, rybářů se sem sjíždejí, aby si zde ulovily svou rybu. Rybaření se dá skvěle skloubit s pobytem na hausbótu. Zvláště ti, co zkusili své štěstí ve vodách jezera Müritz, se mohli pochlubit úlovky přímo královskými. V jezerech se údajně nachází až 5 desítek druhů ryb. Povězte, není to Váš sen chytat ryby na největším německém vnitrozemském jezeře?

Povolenka a licence?

Pravidla pro rybolov se v Německu liší dle federálních států. Obecně však platí, že pro získání licence, tzv. Fischereischein, je nutno vykonat zkoušku a následně si zakoupit povolenku. Rybář - turista má získání licence usnadněné. Jelikož je však Meklenbursko jednou z nejvyhledávanějších lokalit pro lov ryb, bylo rozhodnuto o tom, že již není zapotřebí vykonávat žádnou zkoušku, stačí jen zakoupit povolenku a vyrazit.

Co zde mohu chytit?

Bohatým sladkovodním životem se můžou chlubit především větší jezera jako je Müritz, Plau, Fleesensee a Kölpinsee. Stačí tedy zvolit vhodnou návnadu a zábava může začít. Těší se na Vás takové druhy ryb jako kapr, plotice, okoun, candát či štika.

Pokud se Vám zrovinka nebude dařit, zavítejte do některé z místních rybích restaurací a ochutnejte čerstvý úlovek. Zdejší restaurace jsou velmi vyhlášené!

Kde plout?

Na výběr máte z mnoha základen, kde lze Vaše rybářské dobrodružství začít. Můžete zvolit severněji položený Lübz nebo vyplout jižněji kupříkladu z Mariny Wolfsbruch či ze základny Fürstenberg.

Pokud zvolíte jako startovní bod Marinu Wolfsbruch, vydejte se směrem na sever. Trasa Marina Wolfsbruch - Plau - Marina Wolfsbruch je dlouhá 215km, nachází se na ní ale jen 8 zdymadel a odhadovaná doba plutí je 36hodin. Je jen na Vás, jak moc aktivně se budete chtít věnovat plavbě. Pokud nechcete nikam spěchat a vychutnat si Meklenbursko se vším všudy, vyplujte klidně na 10 dní.

Jestliže s sebou vezmete své ratolesti, zavítejte s nimi do müritzkého akvária. Budete překvapeni, co vše zde uvidíte.

 

A když zrovna nebudou ryby brát? Navštivte některé z níže uvedených městeček.

Rheinsberg: Uprostřed bujného lesního porostu se zde majestátně tyčí krásný hrad, tak se projděte v jeho úchvatných zahradách.

Mirow: Městečko s typickými hrázděnými domy ve Vás zanechá hluboký dojem! Též hrad, který je na svém vlastním ostrově, je úžasnou podívanou.

Röbel: Na břehu jezera Müritz navštivte město Röbel. Zavítejte do některé z místních restaurací a projděte se centrem města, kde je mnoho barevných hrázděných domů.

Waren: Dominantnou města Waren je stará vodárenská věž.

Meklenbursko mapa

Sledujte nás