Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Proč vzít děti na hausbót?

Hned v úvodu si odpovíme: protože je to skvělá zábava! Kam se hrabe jakákoliv jiná dovolená na to vzrůšo, které děti zažívají na palubě hausbótu.
Hned v úvodu si odpovíme: protože je to skvělá zábava! Kam se hrabe jakákoliv jiná dovolená na to vzrůšo, které děti zažívají na palubě hausbótu.

Na hausbótu se dítě nikdy nebude nudit. Nejprve je potřeba pořádně prozkoumat všechny kajuty, technické vybavení a další zajímavosti. Jakmile se vypluje, děti se určitě rády zapojí do kormidlování. Kromě vyplutí a přistávání se jedná obvykle o velmi klidnou a jednoduchou plavbu a tak lze kormidlo dětem na chvíli plně svěřit. Mohou si tak užívat pocit vlastní důležitosti a budou jistě velmi zodpovědnými malými kapitány. 

Plavba samotná i okolí je vždy velmi různorodé a je vždy co objevovat. Na rozdíl od lodí na moři, hausbótem se obvykle pohybujeme na kanálech, to znamená vždycky v dosahu břehu. Pokud by se děti náhodou začaly na palubě nudit, můžeme většinou zastavit a vzít děti na průzkum pevniny. Na pobřeží se pak určitě najdou nějaká dětská hřiště nebo jiná zábava.  

Ideální kombinací pro rodinu je hausbót a cyklistika. Jeden z rodičů může pokračovat v plavbě, zatímco druhý se s dětmi vydá podél kanálu na kole. Terén zde bývá obvykle rovný, což dětem vyhovuje. A jakmile budou mít děti cyklistiky už dost, mohou se opět nalodit.  

Vítaným ozvláštněním plavby pro děti jsou pak plavební komory, kterých se na některých kanálech nachází nespočet. Existují různé druhy zdymadel, některá jdou dokonce mechanická a ovládají si je cestující sami. Zde pak určitě děti rádi přiloží ruku k dílu. Ale i v případě větších komor s profesionální obsluhou se děti nebudou nudit. Samotné napouštění zdymadla je velmi vzrušující proces. Navíc při čekání mohou děti pozorovat ostatní lodě, seznamovat se s jinými plavidly a posádkami hausbótů včetně jejich častého zvířecího doprovodu.  

kinder-schleusen-hausbooturlaub.jpg

Po náročném dni na palubě pak děti jistě dobře usnou v podpalubí, ukolíbány drobným houpáním a rodiče si pak užijí i trochu romantiky na palubě, přitom v dosahu svých ratolestí.  

A až se děti vrátí z prázdnin, budou mít svým kamarádům určitě co vyprávět.  

Chcete vzít děti na nezapomenutelnou dovolenou? Ozvěte se mi na email hana.fialova@hausboty.cz nebo zavolejte na číslo +420 730 188 100.

Sledujte nás