Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Prodloužené víkendy o státních svátcích 2020

Klasickou týdenní nebo dvoutýdenní dovolenou už máte naplánovanou, ale stále přemýšlíte, kam se v příštím roce vydáte na prodloužený víkend?

Klasickou týdenní nebo dvoutýdenní dovolenou už máte naplánovanou, ale stále přemýšlíte, kam se v příštím roce vydáte na prodloužený víkend?

Vybrali jsme pro vás hned čtyři termíny, během kterých nevyčerpáte ani den dovolené navíc, ale stejně na výletě strávíte více než sobotu a neděli. Stačí šikovně využít státních svátků, které nás během roku 2020 čekají.
 

VELIKONOCE (10. – 13. dubna 2020)

Trávit Velikonoce doma je příjemné, ale není to škoda? Velký pátek a Velikonoční pondělí vám víkend prodlouží hned o dva dny a pokud máte stejně jako školáci štěstí, budete mít volno i ve čtvrtek 9. dubna.

Abyste o atmosféru Velikonoc nepřišli úplně, doporučujeme vám vydat se na dovolenou do Itálie. Nejenže oblast v okolí Benátek patří mezi ty nejkrásnější, které můžete na hausbótu v Itálii prozkoumat, potěší vás také příjemné počasí. Velikonoční oslavy se v celé Itálii nesou ve znamení procesí, karnevalů, průvodů masek, ohňostrojů a také hodování. Vyrazte stejně jako Italové na piknik do přírody a užijte si nejlepší místní dobroty.

 

KVĚTNOVÉ SVÁTKY (1. – 3. května a 8. – 10. května 2020)

V květnu na nás čekají hned dva prodloužené víkendy, Svátek práce i Den osvobození totiž připadají na pátky.

Pátý měsíc v roce s sebou přináší krásné počasí téměř do všech evropských destinací, pokud ale toužíte zažít jaro v opravdu velkolepém stylu, vydejte se do Holandska do takzvané Zahrady Evropy, jak je často přezdívám park Keukenhof. Největší evropský květinový park bude otevřen od 21. března do 10. května 2020. Návštěvníci si užijí podívanou ve formě krokusů, narcisů a tulipánů, která se letos ponese ve znamení „Svět plný barev“.

 

Keukenhof Holandsko

DEN UPÁLENÍ MISTRA JANA HUSA (4. – 6. července 2020)

I na začátku letních prázdnin můžete vyrazit za hranice naší země, Den upálení mistra Jana Husa vychází na pondělí. Po celé Evropě bude sezóna v plném proudu a museli byste mít vyloženě smůlu, abyste vybrali destinaci, kde bude v červenci ošklivě.

Jestliže jste milovníky umění, můžete si odpočívání na pláži nebo objevování městských pokladů zpestřit návštěvou jednoho z věhlasných uměleckých festivalů. Nedaleko Canal du Midi, ve francouzském Avignonu, se bude po dobu tohoto prodlouženého víkendu konat Avignon Festival, nejstarší festival tohoto druhu ve Francii. V plném proudu bude také festival Bienale v italských Benátkách.

 

DEN ČESKÉ STÁTNOSTI (26. – 28. září 2020)

Kde jinde strávit babí léto než v přírodě, ve které si naposledy můžete užít teplý vzduch, relativně dlouhý den, a ještě nezbarvené listí stromů. K odpočinku můžete perfektně využít poslední víkend v září, který se díky pondělnímu Dnu české státnosti ještě o den prodlouží.

Vydejte se například do nedalekého Maďarska, ve kterém si kromě plavby na hausbótu užijete také fantastické víno. Období sklizně se sice nese ve znamení práce, i vinaři si ale dokáží odpočinout. Odstartujte svůj prodloužený víkend ve vesnici Bodrogkeresztúr, kde 26. září proběhne Slavnost Všech svatých. Nejen že vyzkoušíte výborné víno Tokaji, ochutnat můžete i neméně známý vinný ocet.

 

Ozvěte se nám tady do chatu na stránce nebo nám zavolejte (Hana Fialová, +420 730 188 100). Zodpovíme vám dotazy a zjistíme dostupnost lodí ve vámi zvolených místech a termínech. Vše nezávazně a zdarma.

Sledujte nás