Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Kam můžeme od 15. 6. vyplout?

Po několika měsících nejistoty se konečně blýská na lepší časy a vy můžete uskutečnit svou vysněnou dovolenou na hausbótu. V Evropě se od začátku týdne může více cestovat a jde to vidět na rezervačních systémech.
Po několika měsících nejistoty se konečně blýská na lepší časy a vy můžete uskutečnit svou vysněnou dovolenou na hausbótu. V Evropě se od začátku týdne může více cestovat a jde to vidět na rezervačních systémech.

V sousedním Německu a v Polsku se rezervační systémy lodí rychle plní. Téměř 100% obsazenost také hlásí charterové společnosti v Nizozemí. Stále ale máte možnost ulovit hausbót v Itálii, v Maďarsku a ve Francii. Na co se připravit před tím, než se do konkrétní země vypravíte? Přečtěte si našeho jednoduchého průvodce, který je šitý na míru plavby postkoronavirové.

Itálie

Jakkoli dramaticky se situace v Itálii vyvíjela, země své hranice turistům se začátkem léta otevřela. Restrikce z české strany byly zrušeny s platností od pondělí 15. června, návrat z Itálie je od tohoto data pro české občany možný bez omezení

COVID_Benatky.jpg

Jednotlivé regiony mají různá opatření, pokud se však vydáte na hausbót do Benátské laguny, žádné nepříjemné překvapení na vás čekat nebude. Budete tak mít unikátní možnost prozkoumat obvykle přeplněné Benátky. Tentokrát však s minimem turistů, jak to už dlouho nebylo možné ani mimo hlavní sezónu. Navíc svou cestou podpoříte ekonomiku země, která byla postižena koronavirem pravděpodobně nejsilněji v celé Evropě.

Velmi poptávanou alternativou k plavbě v Benátské laguně je potom vinařský region Friuli, který si Vás získá svými skvělými bílými víny a rybími specialitami. Pojďme společně podpořit ekonomiku jedné z krizí nejvíce zasažených zemí!

Nové báze Nicols v Maďarsku

Maďarsko

Nedaleké Maďarsko se Čechům otevřelo už 5. června. Negativní test na Covid-19 není nutný ani při vstupu do země, ani při návratu zpátky do Česka. Bez omezení je také průjezd Slovenskem, pokud se na hausbót vypravíte autem.

V Maďarsku se navíc stanete vůbec prvními kapitány, kteří místní vodní toky prozkoumají. Země totiž plavby na hausbótech povolila teprve letos. Sezóna zde bude zahájena 1. července.

Výběr toho, jestli se vydáte spíše odpočívat do nedotčené přírody k jezeru Tisza, nebo spíše zavítáte do jednoho z vinných sklípků v oblasti Tokaj, necháme na vás.

První zákazníci ve Port de Plaisance - Ville de Saverne

Francie

Jedna z nejvyhledávanějších zemí pro dovolenou na hausbótu, magická Francie, otevřela své hranice 15. června jako Itálie. Můžete tak vycestovat např. na slavný Canal du Midi s majestátním hradem Carcassonne nebo do osobité Bretaně s keltskou minulostí a poli menhirů.

Všechny báze jsou otevřeny, pouze na řece Lot bude zahájen provoz o víkendu 20. června. Země se pomalu vrací k běžnému fungování, situaci v jednotlivých regionech pečlivě sledujeme. První naši zákazníci vyplouvají už na konci června.

I když nikdo nepředpokládá, že by během léta přišla zásadní omezení turismu, doporučujeme nejnovější informace z jednotlivých zemí sledovat. Informovat vás budeme na našem webu a Facebooku, nejčerstvější zprávy hledejte na webu Ministerstva zahraničí.

Potřebujete poradit s výběrem lodi nebo volbou trasy? Kontaktujte nás prostřednictvím chatu tady na webové stránce nebo po e-mailu hana.fialova(zavináč)hausboty.cz.

Přejeme všem krásné zážitky v později zahájené plavební sezóně 2020!

Sledujte nás