Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Středomořská atmosféra se vším všudy!

Vyplujte vstříc Camargue a pozorujte přelety ledňáčků, majestátní plameňáky či volavky zrovinka si shánějící večeři. Nebuďte překvapeni z žebrajících polodivokých koní.

Vyplujte vstříc Camargue a pozorujte přelety ledňáčků, majestátní plameňáky či volavky zrovinka si shánějící večeři. Nebuďte překvapeni z žebrajících polodivokých koní.

Vyplujte vstříc Camargue, oblasti v Provence, a pozorujte přelety ledňáčků, majestátní plameňáky či volavky zrovinka si shánějící večeři. Budete uchváceni barevností tohoto kraje. Písečné pláže a křižácké přístavy vytvoří nádhernou atmosféru.

Stejnojmenná rezervace se nachází mezi dvěma rameny řeky Rhôny a může se chlubit solnými jezery, tzv. Étang. Zavítejte kupříkladu do Marseillanu, Bouzigues, Méze nebo Frontignanu a užívejte si prostředí historických středomořských přístavních městeček.

Můžete se těšit na nádherné písečné pláže Středozemního moře, zářící slunce, sezónu od dubna do října, vinné sklípky, mokřady bohaté na nejrůznější faunu a flóru, festival romské kultury a vodní turnaje v Seté.

Ani v Camargue nepřijdete o kulinářské zážitky. U Etang de Thau se nachází několik ústřicových farem, proto se právě v této oblasti vyplatí si pochutnat na čerstvých měkkýších.

Polodivoce zde žijí býci, které můžete zahlédnout na některém z místních býčích festivalů. Nebuďte překvapeni, pokud k Vaší lodi přijde „žebrat“ malý bílý kůň. Jedná se o koně camargského, stáda tohoto plemene jsou pro tuto oblast typická.

Dalším specifikem této oblasti je těžba soli, průmyslově se zde těží již od 19. století.

 

Co neminout:

Pláže Palavas les Flots

Středověké město Aigues Mortes a jeho galerie

Jezero Étang de Thau

Casino v Palavas

Agde - jedno z nejstarších měst Francie

Vína Gacillian

Muzeum Paula Valéryho v Séte

Vodní park v Agde

Arles (nepřístupno lodí) a jeho římský amfiteátr a Konstantinovy lázně

V Camargue je jen několik málo zdymadel, na Etang de Thau dokonce nejsou žádná, takže Vás čekají jen samé bezstarostné zážitky za kormidlem hausbótu a pod středomořským sluncem!

Camargue mapa

Sledujte nás