Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Velikonoce na hausbótu se slevou

Do začátku velikonočních oslav sice zbývají necelé dva týdny, u nás si ale nadílku užijete už dnes. Čekají na vás slevy až 35 % na pronájem lodí v kouzelných koutech Evropy, které jsou jako stvořené pro jarní plavbu na hausbótu. Pojedete ochutnávat Francii, zarybařit si do Německa nebo si užijete pravé křesťanské oslavy v Itálii?

Do začátku velikonočních oslav sice zbývají necelé dva týdny, u nás si ale nadílku užijete už dnes. Čekají na vás slevy až 35 % na pronájem lodí v kouzelných koutech Evropy, které jsou jako stvořené pro jarní plavbu na hausbótu. Pojedete ochutnávat Francii, zarybařit si do Německa nebo si užijete pravé křesťanské oslavy v Itálii?

Stejně jako Vánoce, i Velikonoce jsou synonymem pro radostné oslavy a trávení času se svými blízkými. Na druhou stranu jarní svátky pro mnohé znamenají stres s všemožnými přípravami a pro dívky občas nepříjemné chvíle spojené s tradiční vrbovou pomlázkou, se kterou je kluci prohánějí. Pokud byste se letošním oslavám zmrtvýchvstání Ježíše Krista v Česku z jakéhokoli důvodu rádi vyhnuli, nebo jen chcete využít volné dny k výletu za hranice naší země, vybrali jsme pro vás čtyři oblasti ve Francii, Německu a Itálii, ve kterých strávíte nezapomenutelné oslavy v tamějším duchu.

Camargue

Francie: Řekla Saôna a region Camargue

Pokud jsou pro vás Velikonoce spíše oslavou jara než náboženským svátkem, vydejte se na dovolenou do Francie, ve které to mají podobně. Pro Francouze totiž Velikonoce znamenají především dobré jídlo, skvělé víno a hodování od rána do večera. Jen si to představte – vynikající jehněčí v různých podobách střídají sladké pochoutky z čokolády a marcipánu. Nezní to jako sen? Na Velikonoční pondělí nečekejte beránka ani koledníky s pomlázkou. Ve Francii děti hledají nadílku v podobě speciálních sladkostí v domě a na zahradě, kde je rozházely letící zvony cestou z Říma.

Pro kapitány začátečníky, rodiny s dětmi i ty z vás, kteří máte rádi poklidnou plavbu bez velkého množství zdymadel doporučujeme během jarních oslav zavítat na řeku Saônu na východě nebo do regionu Camargue na jihu země. Zatímco plavba po východě vás učaruje impozantními selskými statky, jih vás překvapí nedotčenou přírodou, středověkými přístavy a pestrobarevnými tradicemi.

TIP na hausbót v Camargue

Mystique

🚤 Mystique

👥 6+2 osoby, 3 kajuty
📆 Termín: 19. 4. - 26. 4. 2019
⚓️ Trasa: z/do St Jean de Losne, Francie
💵 Cena pronájmu: 3 263 € 
📉 Sleva: 20 %
💰 Nová cena: 2 610 €
 
Meklenbursko

Německo: Meklenbursko

Přestože se kultura našeho severního souseda té naší v mnohém podobá, ani v Německu chlapci pomlázky nepletou. Děti obvykle vyrábí malá slaměná hnízda, do kterých jim pak různá zvířátka „snesou“ vajíčka a drobné dárky. Možná vás zaujme obdoba této tradice u dospělých, kteří v hnízdech na Velikonoční pondělí nacházejí pivo. Kromě sladkostí a zlatavého moku se během Velikonoc v Německu můžete těšit také na velké trhy, všudypřítomné zajíčky a pestré kraslice. Chybět nebude ani typické pečivo z hutného těsta, jako jsou mazance, koláče a koblihy.

Skvělou destinací vhodnou k prozkoumávání během jarních měsíců je Meklenbursko, které je známé díky kouzelné atmosféře hanzovních měst, ale také díky panenské přírodě v Müritzkém národním parku. V regionu, který tvoří více jak tisícovka jezer, si odpočinou především vodáci, rybáři a ti z vás, kteří si chtějí užít ticho a klid.

VÍCE O MEKLENBURSKU
 

TIP na hausbót v Meklenbursku

Magnifique

🚤 Magnifique

👥 8+2 osoby, 4 kajuty
📆 Termín: 19. 4. - 26. 4. 2019
⚓️ Trasa: z/do Marina Wolfsbruch, Německo
💵 Cena pronájmu: 2 650 € 
📉 Sleva: 25 %
💰 Nová cena: 1 988 €
 
Benátská vajíčka, zdroj: leoncinivenice.com
 

Itálie: Benátská laguna

Oproti předchozím destinacím na vás v Itálii čekají oslavy se silným náboženským podtextem. Kromě velkolepých mší, které jsou pro Italy důležité a na které během Velikonoc docházejí i nevěřící, se ale můžete těšit i na bohaté hostiny, které Italové zpravidla sdílejí se svými nejbližšími. Díky teplému počasí rodiny často vyrážejí trávit čas do přírody, kde pořádají pikniky. Zajíčky ani beránka na slavnostních tabulích nečekejte, italským stolům dominuje sladký dort ve tvaru holubice. Děti od svých blízkých dostávají velká vejce plná drobných dárků a sladkostí.

Ideálním místem pro vaše italské oslavy Velikonoc je romantická Benátská laguna. Z města, které bude s největší pravděpodobností plné turistů i místních, můžete po jeho prohlídce jednoduše odplout do jeho klidnějšího okolí. Zavítat doporučujeme i do regionu Friuli, kde na vás čeká tyrkysové moře, nespočet ostrovů a prvotřídní víno.

TIP na hausbót v Benátské laguně

Europa 400

🚤 Europa 400

👥 4 osoby, 2 kajuty
📆 Termín: 20. 4. - 27. 4. 2019
⚓️ Trasa: z/do Chioggia, Itálie
💵 Cena pronájmu: 2 646 € 
📉 Sleva: 35 %
💰 Nová cena: 1 719 €
 

Chcete-li doporučit loď, trasu nebo se zeptat na více podrobností, ozvěte se nám do chatu nebo nám ZAVOLEJTE na +420 730 848 736. Zodpovíme vám dotazy a zjistíme dostupnost lodí ve vámi zvolených termínech.

Víte-li pro kolik osob a kam byste chtěli plout, můžete vyplnit nezávazný poptávkový formulář. Uděláme vše pro to, abychom vám mohli vyhovět.

Sledujte nás