Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Co si vzít na hausbót

Kromě itineráře je potřeba naplánovat také to, co si na loď vezme posádka s sebou. Abychom vám plánování usnadnili, připravili jsme pro vás seznam věcí, které byste rozhodně neměli zapomenout doma.
Kromě itineráře je potřeba naplánovat také to, co si na loď vezme posádka s sebou. Abychom vám plánování usnadnili, připravili jsme pro vás seznam věcí, které byste rozhodně neměli zapomenout doma.

Termín plánované dovolené na hausbótu se nezadržitelně blíží. Připravte si vše, co potřebujete včas.

Výběr zavazadla

Při balení se pokuste vyhnout klasickým kufrům, které by vám mohly na palubě lodi překážet. Raději sáhněte po takovém zavazadlu, které se složitelné. Ideální jsou cestovní tašky, popřípadě batohy. Pokud se do báze dopravujete autem, možností je zanechat zavazadla v něm a na palubu si vzít pouze věci, které budete potřebovat.

Co na sebe

U balení oblečení myslete především na vaše pohodlí. Vezměte si s sebou jen takové věci, které skutečně unosíte a počítejte s tím, že na palubě nebudete měnit outfit každé dvě hodiny. Rozhodně si s sebou vezměte pohodlné boty s neklouzavou podrážkou, která má bílou barvu a nezanechává na povrchu šmouhy nebo jiné stopy. Vhodné jsou například klasické tenisky.

Při teplém počasí oceníte plavky, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Nezapomeňte se ale připravit i na dny, kdy počasí nebude podle vašich představ. Teplejší oblečení včetně nepromokavé bundy a bot vám přijde vhod.

Vezměte si vše důležité s sebou na hausbót

Vybavení

Pro bezproblémovou dovolenou je důležité s sebou vzít všechny potřebné dokumenty, které budete během plavby potřebovat – platný cestovní pas, popřípadě občanský průkaz, kapitánský průkaz v případě, že ho v destinaci potřebujete, a všechny dokumenty související s pronájmem lodi.

Během samotné plavby se vám budou hodit rukavice na manipulaci s lany při kotvení a ve zdymadlech. Vybrat můžete rukavice kožené, zahradnické, dobře poslouží i rukavice cyklistické. Pokud vlastníte dalekohled, do zavazadla ho také přibalte.

Ve večerních a nočních hodinách přijde vhod svítilna nebo čelovka. Chybu neuděláte, pokud se vybavíte voděodolnými sáčky a obaly. Ručníky jsou samozřejmostí. Doporučujeme ty rychleschnoucí. Nezapomeňte si k nim přibalit také kolíčky, kterými je při sušení přichytíte.

Kromě klasické kosmetiky, kterou běžně používáte, si vezměte také sluneční kosmetiku a repelent. Hodit se bude i toaletní papír. Na palubě nesmí chybět vaše osobní léky, přibalte s sebou i základní lékárničku.

Z dalšího vybavení, které na hausbótu oceníte, si s sebou vezměte kuchyňské a čistící prostředky, takzvanou duck tape, která se hodí vždycky, špunty do uší, multifunkční nůž a různé hry pro zahnání nudy. Děti vybavte dostatkem hraček, dospělým připomínáme fotoaparát.

Před opuštěním domova si do mobilu stáhněte všechny potřebné aplikace, například mapy nebo předpověď počasí.

Určitě si uložte naše telefonní číslo +420 730 188 100 pro nenadálé situace. Vždy je lepší problémy řešit na místě.

Nezapomeňte na pitný režim.

Něco na zub

Ještě před tím, než začnete myslet na jídlo, věnujte pozornost něčemu důležitějšímu – pitné vodě. Vždy dbejte na to, abyste jí měli na palubě dostatek. Samozřejmě není problém vodu kdekoli dokoupit, pro jistotu ale mějte vždy několik litrů v zásobě.

Navíc mějte také jídlo, a to i v případě, že se chystáte stravovat převážně v restauracích a bistrech. Jídlo si můžete přivést z domu, u bází ale bývají často supermarkety nebo jiné obchody, kde si lidé vyrážející na dovolenou mohou vše potřebné nakoupit. V některých destinacích si můžete objednat dovoz nákupu na palubu nebo si zakoupit balíčky s jídlem přímo od pronajímatele.

Nezapomeňte, že všechny naše hausbóty jsou plně vybavené. Najdete na nich vše, co k životu na palubě potřebujete. A pokud byste náhodou doma něco zapomněli, během plavby budete mít spoustu příležitostí, během kterých můžete cokoli dokoupit. Hlavní je se zbytečně nestresovat kvůli věcem a plavbu si užít.

Pokud přemýšlíte, co budete celou dovolenou na hausbótu dělat, připravili jsme pro vás článek Jak na zábavu na lodi?.

Šťastnou cestu!

Potřebujete vědět dostupnost hausbótu v daný termín, poradit  trasu či kterou destinaci si zvolit? ZAVOLEJTE NÁM na +420 730 188 100. Zodpovíme vám dotazy a zjistíme dostupnost ve vámi zvolených termínech.

Kontaktovat nás můžete také po e-mailu hana.fialova(zavináč)hausboty.cz, nebo zašlete nezávaznou poptávku přes náš formulář.

Sledujte nás