Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Kondiční plavby na Vltavě

Jak se říká: těžko na cvičišti, lehce na bojišti. Na řekách toto pravidlo platí obzvlášť. Připravili jsme pro Vás kondiční plavby, kde se naučíte manévrovat s lodí a společně zvládneme prvotní trému. Vaši dovolenou si pak zajisté užijete o to víc!

Jak se říká: těžko na cvičišti, lehce na bojišti. Na řekách toto pravidlo platí obzvlášť. Připravili jsme pro Vás kondiční plavby, kde se naučíte manévrovat s lodí a společně zvládneme prvotní trému. Vaši dovolenou si pak zajisté užijete o to víc!

Čím rychleji se plánovaná dovolená na hausbótu blíží, tím více stoupá nervozita budoucích kapitánů, kteří nemají s řízením lodi žádné zkušenosti. Abychom vás všech obav zbavili, připravili jsme pro vás kondiční plavby na řece Vltavě, během kterých si osvojíte základní manévry s hausbótem. Kromě patřičného sebevědomí si z plavby navíc odnesete i nevšední zážitek, který vám umožní poznat Prahu z jiného úhlu.

Poprvé na hausbótu

Premiérové dovolené na hausbótu s sebou přináší obavy budoucích kapitánů, jestli řízení lodi bez předchozích zkušeností zvládnou. Ujišťujeme vás, že všechny strachy můžete nechat doma. Ovládání našich hausbótů je jednoduché a dokáží ho i ti z vás, kteří v životě loď neřídili. Díky moderním technologiím, které jsou součástí všech našich lodí, si umění řízení lodě osvojíte za pár desítek minut. Začátečníky navíc před vyplutím proškolí zkušení instruktoři přímo v domovském přístavu, ve kterém si budou hausbót vyzvedávat. Zaměstnanci charterových společností méně zkušeným kapitánům vysvětlí, jak bezpečně proplout zdymadly, jak s lodí manévrovat a jak loď vyvazovat tak, aby na dovolené nenastal žádný problém.


 

Kondiční plavby

Pro kapitány, kteří nemají s řízením zkušenosti, ale také pro ty z vás, kteří si chtějí své znalosti a dovednosti před dovolenou oprášit, pořádáme z přístavu Mělník kondiční plavby, během kterých vám při individuální hodině zkušený kapitán vysvětlí vše potřebné. Kondiční plavba je vhodná také pro ty z vás, kteří nad dovolenou na obytné lodi teprve přemýšlejí nebo pro ty, kteří se chystají koupit vlastní hausbót.

Lektor vás během několika hodin seznámí se značením a s pravidly na vodních cestách, naučí vás, jak přistávat k molu po proudu i proti němu, jak loď bezpečně ovládat, jak projíždět zdymadly a jak k molu zacouvat. Výuku základních manévrů doplní odbornými tipy a radami, jak si dovolenou na lodi maximálně užít.

Na dovelenou tak budete odjíždět „jistí v kramflecích“ a bez zbytečných strachů, které by mohly pokazit náladu celé posádce.

Kondiční plavba na Vltavě

  • individuální výuka
  • jeden z nejzkušenějších kapitánů říční plavby v ČR - Bořivoj Odehnal
  • 2 - 4 hodinová výuka přímo na vodě, záleží jen na Vás, kolik času potřebujete
  • naučíte se přistávání k molu po proudu, proti proudu, ovládání lodi, průjezd zdymadlem, couvání k molu a další základní manévry s lodí
  • seznámíte se značením a s pravidly na vodních cestách
  • cena od 1500 Kč / hodina - záleží na počtu osob a rozsahu probírané látky ;)

Chcete-li si domluvit termín, ozvěte se nám do chatu nebo nám ZAVOLEJTE na +420 730 188 100.  Kontaktovat nás můžete také po e-mailu hana.fialova(zavináč)hausboty.cz.

 

Kapitánské průkazy

Pokud na vaši hausbótovou dovolenou vyrážíte do Holandska, Irska, Polska nebo Itálie, potěšíme vás, protože v těchto zemích nepotřebujete vlastnit žádné oprávnění povolující řídit obytnou loď.

Ve Francii je situace obdobná, nicméně o trochu složitější. Před vyplutím vás zkušení zaměstnanci lodní společnosti proškolí a zaučí, dozvíte se tedy veškeré informace o pravidlech lodní dopravy, bezpečnostních rizicích a nutné údržbě pronajaté lodi. Poté vám instruktoři vystaví takzvané „předběžné řidičské oprávnění“, které vám umožní řídit loď po dobu vaší plavby v zemi.

Ve spolkových zemích Mecklenburg a Brandenburg v Německu kapitánský průkaz taktéž zákony nevyžadují, postačí vám potvrzení o pronájmu lodi. Jiná situace ale nastává v oblasti jižně od Berlína, kde je oprávnění nutností.

Oprašte si znalosti řízení lodi na Vltavě

Sledujte nás